واقعیت افزود با آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس (گزارش مراسم رونمایی از پرچمدار جدید اپل- بخش هفتم)

13 سپتامبر 2017
آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس

آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس

تا اکنون درباره قابلیت‌های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس ازجمله طراحی، رنگ‌بندی، پردازنده، دوربین و… صحبت کرده‌ایم. بااین‌حال هنوز هم بسیاری از ویژگی‌های دیگر برای معرفی وجود دارد.

یکی دیگر از قابلیت‌های ارائه‌شده بر روی این دستگاه‌ها توانایی پشتیبانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آن‌ها از فناوری واقعیت افزوده است. دوربین طراحی‌شده برای این دو دستگاه هوشمند به نحوی است که کاملاً با فناوری واقعیت افزوده منطبق شده است و نیز بسیاری از حسگرهای لازم برای لذت بردن از تجربه واقعیت افزوده بر روی این سری از آیفون‌ها قرارگرفته است.

ادی شیلر پس از معرفی تجربه واقعیت افزوده بر روی این دستگاه و کمک گرفتن از همکار خود برای نمایش یکی از بازی‌های کامپیوتری طراحی‌شده در این زمینه، به سراغ فناوری‌های بی‌سیم این دو دستگاه رفت. او دراین‌باره اظهار داشت که آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس از فناوری LTE بهره می‌برند و بلوثوت ۵ قدرتمندی نیز برای اتصال دستگاه‌های جانبی به آیفون بر روی آن قرارگرفته است.

ادی در ادامه بیان کرد که به کمک بدنه شیشه‌ای آیفون‌های جدید، اصلی‌ترین ویژگی بی‌سیم این دستگاه یعنی شارژ بی‌سیم ممکن شده است. او به این نکته اشاره کرد که ما به‌عنوان کاربران تلفن‌های همراه هوشمند، هر شب دستگاه خود را به شارژ وصل می‌کنیم و این روند دائماً ادامه دارد. حال کاربران دستگاه‌های جدید آیفون به‌راحتی و با استفاده از فناوری شارژ بیسیم می‌توانند با قرار دادن دستگاه خود بر روی صفحه شارژ، آن‌ها را شارژ کرده و از کابل و شارژر بی‌نیاز شوند.

یکی از قابلیت‌های هیجان‌انگیز درباره شارژ بی‌سیم این است که به‌زودی برخی از مکان‌های عمومی نظیر فرودگاه‌ها، میزهای قرارگرفته در کافه‌ها و… به صفحه شارژ آیفون مجهز خواهند شد و افراد به‌این‌ترتیب دغدغه تمام شدن باتری و یا حمل شارژر را نخواهند داشت.

دزدانی در یونیفرم کارمندان اپل، به سرقتی ۱۶هزار دلاری از فروشگاه اپل دست زدند

در آخر آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس  در دو نسخه ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایتی باعرضه خواهند شد و قیمت‌های پایه برای هرکدام به ترتیب ۶۹۹ و ۷۹۹ دلار خواهد بود. پیش‌فروش این دستگاه‌ها از روز جمعه ۱۵ سپتامبر آغازشده و عرضه آن‌ها نیز در تاریخ ۲۲ سپتامبر خواهد بود.

 

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی