واقعیت مجازی سامسونگ برای ویندوز

واقعیت مجازی سامسونگ برای ویندوز

واقعیت مجازی سامسونگ برای ویندوز

شرکت سامسونگ اعلام کرده است که قصد دارد تا عینک واقعیت مجازی ویژه‌ای را به بازار عرضه کند که می‌تواند به‌صورت ویژه‌ای برای کار کردن با سیستم عامل ویندوز ۱۰ مناسب به‌حساب بیاید. این عینک ویژه در حقیقت یک عینک واقعیت مجازی عادی نیست بلکه یک عینک واقعیت ترکیبی به‌حساب می‌آید.

خال این شرکت به‌صورت تصادفی تصاویر مربوط به این عینک را از طریق شبکه اجتماعی توییتر افشا کرده است. هنوز نحوه افشای این تصاویر مشخص نیست ولی موضوعی که کاملا واضح است این است که این دستگاه از سیستم صوتی یا همان هدفون AKG استفاده خواهد کرد.

از جمله قابلیت‌های منحصربه‌فردی که عینک واقعیت ترکیبی سامسونگ می‌توان به وجود یک حسگر ویژه بر روی آن اشاره کرد. این محصول می‌تواند با استفاده از سیستم تشخیص حرکت آزادانه شش درجه‌ای یا six degree of freedom tracking به‌خوبی حرکات کاربر را به دنیای مجازی انتقال بدهد. این شش جهت در حقیقت شامل حرکت به چپ و راست، بالا و پایین و همچنین حرکت به عقب و غیره هستند که می‌توانند بر اساس ادعای سامسونگ، دقت این محصول را از تمامی عینک‌های واقعیت مجازی دیگر متفاوت کنند.

با این وجود می‌توان گفت که ادعای منحصر بودن سیستم ساخته شده توسط سامسونگ، چندان دقیق نیست زیرا عینک واقعیت مجازی شرکت مایکروسافت نیز در نوع خود از ساختاری مشابه استفاده می‌کند. به این ترتیب تنها در آینده و پس از عرضه و مقایسه این دو محصول می‌توان برای تعیین برنده این رقابت اقدام کرد و هرگونه پیش‌بینی‌ای می‌تواند نادرست از کار دربیاید.

تصاویر جدید گوشی هوشمند گلکسی ای ۸ (۲۰۱۶)، محصولی با صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی و بدنه فلزی را نشان می‌دهد

با این وجود همان‌طور که اشاره شد، ویژه‌ترین سیستم موجود برای این عینک واقعیت مجازی را می‌توان سازگاری ویژه آن با ویندوز ۱۰ دانست. به این ترتیب و با توجه به محبوبیت ساخت نرم‌افزار برای پلتفرم دسکتاپ ویندوز می‌توان انتظار داشت که استقبال مناسبی از سوی توسعه دهندگان نرم‌افزاری نسبت به این محصول به عمل بیاید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی