اخبار

وزیر ارتباطات فیلترینگ تلگرام را رد کرد

بسیاری از رسانه ها دیروز و امروز زمان فیلترینگ تلگرام را اعلام کرده بودند. اما وزیر ارتباطات امروز اعلام کرد که تلگرام فیلتر نخواهد شد و یا حداقل مصوبه ای برای این امر صادر نشده است.

امروز صبح اطلاعیه مبنی بر رد شایعات اخیر فیلترینگ تلگرام توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات ارسال شد که متن اطلاعیه به شرح زیر است:

با توجه به انتشار برخی اخبار نادرست به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی، به اطلاع عموم می‌رساند دو روز پیش خبری در کانال فارس پلاس به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر زمان پالایش یکی از شبکه‌های اجتماعی مطرح و با توجه به نادرست بودن خبر، فورا حذف شد. لیکن مجددا توسط برخی به‌صورت هدف‌دار در حال پخش در شبکه‌های اجتماعی در کانال‌ شهرهای دیگر است.

ضمن تکذیب خبر فوق، تأکید می‌‌شود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به هیچ عنوان و با هیچ خبرگزاری چنین مصاحبه‌ای نداشته و تاکنون نیز مصوبه یا تصمیم قانونی برای پالایش شبکه اجتماعی مذکور به این وزارتخانه واصل نشده است.

بر اساس مصوبه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، اعلام تصمیمات و دلایل پالایش در فضای مجازی به عهده دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.

شایعات پیرامون این مساله هنوز داغ است و بسیاری بر آن شدند تا دست به تولید پیام رسان داخلی بزنند. نظر شما در مورد فیلترینگ تلگرام چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟