اخبار

ویژگی‌های جدیدی که برای حریم خصوصی آیفون است واقعا چه کاری انجام می‌دهد!

ویژگی‌های جدیدی که برای حریم خصوصی آیفون است واقعا چه کاری انجام می‌دهد همراه موبایلستان به ادامه مقاله توجه فرماید.

مطالب مرتبط:

بسته به میزان اجرای قوانین جدید توسط اپل،شفافیت و کنترل بیشتری در مورد محل قرارگیری داده‌های خود به دست می‌آورند. اپل این هفته ویژگی‌های جدید حریم خصوصی را اعلام کرد که قرار است در اواخر سال 2020 برای آیفون و سایر سخت افزارهای اپل ارائه شود. این شرکت می‌گوید این تغییرات کنترل بیشتری به مصرف کنندگان در هنگام استفاده از برنامه‌ها و وب سایت‌ها بر روی میزان زیر نگاه داشتن شانه‌های آن‌ها خواهد داشت. طرفداران حریم خصوصی و مدیران تبلیغاتی که مصاحبه کرده‌اند،توافق می‌کنند که این ویژگی‌ها می‌تواند باعث کاهش میزان اطلاعات شخصی گجت‌های مورد استفاده ما شود. اما بسیاری از موارد به نحوه اجرای قوانین بستگی دارد. جاستین بروکمن،مدیر سیاست حفظ حریم خصوصی و فناوری،می‌گوید: “این پیشرفت است،اما من نمی‌دانم که چقدر موثر خواهد بود.” ” به این مسئله بستگی دارد که آیا اپل واقعاً قصد دارد قوانین جدیدی را برای توسعه دهندگان برنامه اعمال کند یا خیر،کاملاً مشخص نیست که چنین خواهد شد.”برنامه‌هایی که به دوست‌یابی،بازی،رسانه‌های اجتماعی،بهداشت و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید می‌پردازند به طور روزمره اطلاعات زیادی را که برای ایجاد نمایه‌های بازاریابی در مصرف کنندگان جداگانه استفاده می‌شود،جمع می‌کنند. از این پاییز،کاربران اپل باید اجازه دهند قبل از اینکه برنامه‌ای از فناوری ردیابی استفاده کند،همان روشی که برنامه‌ها از قبل برای دسترسی به میکروفون یا مخاطبین موقعیت تلفن درخواست می‌کنند.”کتی اسکینر” مدیر نرم افزار حریم خصوصی کاربران اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان شرکت گفت: “ما معتقدیم که ردیابی باید شفاف و تحت کنترل شما باشد بنابراین پیشبرد سیاست فروشگاه اپل نیاز به درخواست برنامه‌ها قبل از ردیابی شما در بین برنامه‌ها و وب سایت‌های متعلق به شرکت‌های دیگر است.” جایی که ویژگی‌های جدید اعلام شد. در یک تغییر دوم،اَپ استور  لیست استانداردی از نوع برنامه جمع آوری شده یک برنامه به همراه اطلاعات آشنایی که قبلاً مشاهده کرده‌اید،مانند رتبه‌بندی مشتری،قیمت گذاری و تاریخچه نسخه،را نشان می‌دهد. این شرکت همچنین با راه اندازی iOS 14 و سایر نرم‌افزارهای جدید،درمورد حریم خصوصی تعدادی تغییر اضافی ایجاد کرده است. به عنوان مثال در گوشی‌های آیفون اگر از دوربین یا میکروفون استفاده می‌شود،چراغ روشن می‌شود. و شما قادر خواهید بود به جای مجوز دسترسی کامل یا عدم دسترسی به آن،دقت داده‌های مکان نشان داده شده به برنامه‌ها را محدود کنید. به شما امکان می‌دهد از ویژگی‌هایی مانند پیش بینی وضعیت هوا یا توصیه‌های رستوران برای شهر خود استفاده کنید بدون اینکه مکان خود را با استفاده از سطح GPS دقیق به اشتراک بگذارید. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد تغییرات عمده جدید خصوصیات حریم خصوصی و میزان کارایی کارشناسان در اینجا آورده شده است.

آیفون ۷ اپل همراه با محصولات جدید کمپانی Beats معرفی خواهد شد

ویژگی‌های جدیدی که برای حریم خصوصی آیفون است واقعا چه کاری انجام می‌دهد!

ممکن است این برنامه شما را ردیابی کند؟

این پاییز،ممکن است آیفون شما با درخواست‌‌هایی شروع به بمباران شما کند زیرا برنامه‌ای یکی پس از دیگری از شما درخواست می‌کند تا شما را ردیابی کند. اما برای فهمیدن اینکه این اجازه در حقیقت به چه معناست باید به دنیای فناوری تبلیغات قدم بگذارید. برای درآمدزایی،شرکت‌های فناوری اطلاعات ریز اطلاعاتی را که از شما در بسیاری از برنامه‌ها و وب سایت‌ها وجود دارد،به یکدیگر متصل می‌کنند،پرتره‌های مفصلی درست می‌کنند که می‌تواند همه چیز را از فیلم‌هایی که شما ورق می‌زنید گرفته تا مدت زمانی که برای بازی‌های موبایل صرف می‌‌کنید تا چیزهایی که در آن قرار دارید،پوشش دهد. شما باهاش دوست هستید آن‌ها این اطلاعات را با جزئیاتی مانند سن،نژاد،جنسیت،درآمد،الگوهای سفر روزانه و سایر داده‌ها ترکیب می‌کنند تا در مورد شما نتیجه‌گیری کنند که می‌تواند شما را به یک هدف جذاب برای تبلیغ‌کنندگان تبدیل کند. این نوع ردیابی قاعده‌ای است،و یک استثنا نیست گزارش‌های مصرف‌کننده یافت که برنامه تخفیف نسخه GoodRX با ارسال اطلاعات در مورد داروها به شرکت‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک است. در مطالعه CR دیگر،ما تعدادی برنامه ردیابی دوره را پیدا کردیم که داده‌ها را با شرکت‌های دیگر به اشتراک می‌گذاشتند. هیچ مخزن مرکزی برای همه منابع مختلف داده‌ای که بازاریابان می‌خواهند وجود ندارد. بنابراین برای پیوند دادن همه این موارد به شرکت‌های فناوری تبلیغاتی که اطلاعات را از یک توسعه دهنده برنامه یا وب سایت جمع آوری می‌کنند،شماره‌های شناسایی مرتبط با گوشی هوشمند شما را نیز ثبت می‌کنند. سپس آن‌ها شناسه‌ها را با هم مطابقت می‌دهند تا همه آن اطلاعات را با هم جمع کنند. بسیاری از این شناسه‌ها وجود دارد اما طبق قوانینی که شرکت‌های اندروید و iOS تنظیم و وضع کرده‌اند قرار است فقط از چیزی به نام ID تبلیغاتی استفاده کنند که به معنا و منظور محافظت از حریم خصوصی شما است زیرا می‌توانید شناسه‌های تبلیغاتی را بازنشانی کنید تا پیگیری شما برای شرکت‌ها دشوارتر شود. بسیار خوب،به پاپ آپ مجوزهای جدید بازگردید. اپل اکنون به توسعه دهندگان می‌گوید که تا زمانی که کاربران به آنها اجازه کار ندهند نمی‌توانند شناسه تبلیغاتی شما را جمع آوری کنند. با این کار همه ردیابی‌ها در برنامه‌ها و وب سایت‌ها از بین نمی‌روند. شناسه تبلیغاتی فقط یک ابزار در دسترس شرکت‌های فناوری است. اما ممکن است یک گام بزرگ به جلو باشد. و کارشناسان حفظ حریم خصوصی به کاربران آیفون توصیه می‌کنند که از ویژگی جدید استفاده کنند. زک ادواردز،یک محقق در زمینه حفظ حریم خصوصی و بنیانگذار شرکت تحلیلیVictory Medium،می‌گوید: “کاربران اپل باید با استفاده از ویژگی‌های جدید اعلام شده،ردیابی برنامه را از هر برنامه مسدود کنند.”ادواردز بر روی یک مطالعه اخیر کار کرد که در بر داشت برنامه‌هایی از جملهGrindr ، OkCupid ، Tinder و برنامه‌های ردیابی دوره Clue و MyDays است که داده‌ها را در مورد مصرف کنندگان با ده‌ها شرکت دیگر به اشتراک می‌گذارند. برخی از برنامه‌ها داده‌هایی را به اشتراک گذاشتند که جهت‌گیری‌های جنسی و عقاید مذهبی کاربران را نشان می‌داد. و شناسه‌های تبلیغاتی بخشی از داده‌های به اشتراک گذاشته شده را تشکیل می‌دهند.

به‌روزرسانی watchOS ۴٫۳ برای اپل واچ عرضه شد

برچسب تغذیه برای حفظ حریم خصوصی

اپل همچنین تغییر قابل توجهی در اَپ استور خود ایجاد کرده است. در اواخر امسال،اطلاعات مربوط به انواع برنامه‌های داده را مانند مکان،خریدها،اطلاعات تماس،شماره شناسنامه و سابقه خرید و برخی جزئیات در مورد نحوه استفاده از همه آن‌ها را پیدا خواهید کرد. این قالب پس از برچسب‌های تغذیه‌ای روی بسته‌بندی مواد غذایی در حال ایده‌سازی است که سال‌ها توسط Lorrie Faith Cranor،استاد فن‌آوری‌های امنیت و حفظ حریم خصوصی در دانشگاه کارنگی ملون همراه با سایر متخصصان حفظ حریم خصوصی،تبلیغ می‌شود. کرنور می‌گوید: “رویکرد اپل یک شروع عالی است،اما به نظر می‌رسد بسیار ساده باشد،بنابراین برخی از سوال‌ها را ایجاد می‌کند که آیا اطلاعات کافی را به مصرف کنندگان می‌دهد یا آن‌ها هنوز مجبور به مطالعه سیاست حفظ حریم خصوصی طولانی مدت هستند. تا بفهمید چرا اطلاعات خاصی جمع آوری شده است. ” به گفته سرج اگلمن،محقق امنیت و حریم خصوصی دیجیتال در دانشگاه کالیفرنیا،برکلی،که نحوه جمع‌آوری داده‌های مصرف کننده از طریق برنامه‌ها را بررسی می‌کند،ممکن است این “برچسب‌های تغذیه حریم خصوصی” حتی بیشتر از کنترل واقعی اپل برای آنها تأثیر بگذارد. (Egelman یکی از بنیانگذاران AppCensus است،شرکتی که با Consumer Reports در زمینه مطالعه ردیابی در برنامه‌های اندروید کار کرده است.) اگلمن می‌گوید،خواه مصرف کنندگان جزئیات کافی برای تصمیم‌گیری آگاهانه را بدست آورند یا نه،”این یک ابزار مهم برای افرادی است که از مهارت و توانایی تأیید اظهاراتی که سازندگان می‌دهند،برخوردار است.” “من فکر می‌کنم که احتمالاً منجر به رفتار بهتر یا اقدامات اجرایی بیشتر خواهد شد.”

ابزارها چقدر خوب کار می‌کنند؟

تا حد زیادی،هم ویژگی مجوز ردیابی و هم برچسب‌های جدید حریم خصوصی فروشگاه برنامه به توسعه دهندگان برای دقیق و صادق بودن شیوه‌های خود متکی هستند. این ممکن است یک مشکل باشد. در برخی موارد،توسعه دهندگان حتی نمی‌دانند برنامه‌های آنها چه نوع داده‌ای را جمع‌آوری می‌کنند زیرا از کدی که توسط اشخاص ثالث ارائه شده است استفاده می‌کنند. کرانور می‌گوید: “تحقیقات ما نشان داده است که توسعه دهندگان برنامه‌ها اطلاعات زیادی در مورد حریم خصوصی ندارند و بسیاری از آن‌ها برای شرکت‌های بزرگ که وکلا یا مهندسین حریم خصوصی هستند برای کمک به آن‌ها کار نمی‌کنند.” کارشناسان نگران هستند که ممکن است برنامه‌ها از منافذی که اپل ایجاد کرده است نیز سو استفاده کنند،مانند یک استثنا که به برنامه‌ها اجازه می‌دهد بدون کمک به جلوگیری از تقلب،داده‌ها را بدون اجازه جمع‌آوری کنند به گفته سخنگوی اپل،این شرکت برای تأیید ادعاهای توسعه دهندگان قبل از تأیید برنامه‌ها تلاش خواهد کرد. به نظر می‌رسد تبلیغ کنندگان این تغییرات را جدی می‌گیرند. آری پاپارو،مدیرعامل Beeswax،یک شرکت فناوری تبلیغات،می‌گوید: “به عنوان پایه،اجازه گرفتن از مشتری به این روش به احتمال زیاد میزان شناسه‌های موجود را به میزان زیادی کاهش می‌دهد. “این قطعاً به این معنی است که برنامه‌ها درآمد کمتری در تبلیغات دارند و داده‌های کمتری به شرکت‌های تبلیغاتی ارسال می‌شود.”اپل به سوالات در مورد عواقب توسعه دهندگان برای نقض قوانین پاسخ نداد. برخی از کارشناسان می‌گویند که اپل در زمینه اجرای قوانین حفظ حریم خصوصی که قبلاً وضع شده است،سابقه‌ای متفاوت دارد. اگلمن،محقق برکلی،می‌گوید: “من انتظار دارم که یک تلاش هماهنگ از صنعت تبلیغات برای ایجاد یک سازوکار جدید ردیابی باشد که این کنترل‌های حریم خصوصی را دور بزند.”

آیفون ۸ احتمالاً در نسخه ۵ اینچی نیز عرضه خواهد شد

همانطور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید ویژگی‌های جدیدی که برای حریم خصوصی آیفون است واقعا چه کارایی انجام می‌دهد مورد بررسی قرار گرفت بسته به میزان اجرای قوانین جدید توسط اپل،شفافیت و کنترل بیشتری در مورد محل قرارگیری داده‌های خود به دست می‌آورند. این پاییز،ممکن است آیفون شما با درخواست‌‌هایی شروع به بمباران شما کند زیرا برنامه‌ای یکی پس از دیگری از شما درخواست می‌کند تا شما را ردیابی کند. جاستین بروکمن،مدیر سیاست حفظ حریم خصوصی و فناوری،می‌گوید: “این پیشرفت است،اما من نمی‌دانم که چقدر موثر خواهد بود.” ” به این مسئله بستگی دارد که آیا اپل واقعاً قصد دارد قوانین جدیدی را برای توسعه دهندگان برنامه اعمال کند یا خیر،کاملاً مشخص نیست که چنین خواهد شد.”


دیگر مطالب پیشنهادی از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟