اخبار

ویژگی جدیدی برای مترجم مایکروسافت بر روی اندروید

به‌تازگی در راستای بهبود امکانات نرم‌افزار مترجم مایکروسافت، سیستم شناسایی تصاویر به نسخه اندروید این نرم‌افزار افزوده شده است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، در طول چند ماه گذشته رقابت بر سر نرم‌افزارهای مترجم در میان شرکت‌های گوگل و مایکروسافت به‌شدت بالا گرفته است و در این میان مایکروسافت با ارائه نرم‌افزار خود بر روی پلتفرم رقیب سعی در بهره‌گیری از بازار سیستم عامل همراه گوگل دارد.

با این‌ حال عامل اصلی تعیین کننده موفقیت یا شکست هر یک از این نرم‌افزارها را می‌توان در امکانات قابل ارائه توسط آنها جستجو کرد و به همین دلیل هر دو شرکت در حال بهبود امکانات سیستم مترجم خود هستند.

به‌تازگی شرکت مایکروسافت قابلیت جدیدی را به سیستم مترجم خود بر روی سیستم عامل اندروید افزوده است که می‌تواند موجب شود کاربران فراوانی به‌سوی این سیستم تمایل نشان دهند.

این قابلیت جدید که در آخرین بسته به‌روزرسانی نرم‌افزاری این سیستم ترجمه بر روی اندروید قابل دسترسی است موجب می‌شود تا بتوان به شناسایی متن از روی تصاویر دست زد.

به این ترتیب کاربران این نرم‌افزار می‌توانند با کمک دوربین همراه اندرویدی خود از یک متن عکس برداری کرده و آن را وارد نرم‌افزار مایکروسافت کنند تا ترجمه متن یاد شده برای آنها به نمایش دربیاید.

منبع : ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟