و سرانجام اپل تی وی جدید (گزارش مراسم رونمایی از پرچمدار جدید اپل- بخش سوم)

اپل تی وی

اپل تی وی

سومین محصول اپل که در خلال کنفرانس این کمپانی رونمایی شد اپل تی وی جدید بود. تیم کوک این بار معرفی این محصول را به یکی از مقامات اپل به نام ادی کیو واگذار کرد. کیو پس از ورود به استیج، مستقیماً به سراغ انجام‌وظیفه محول شده رفت و برای این کار در ابتدا تصویری را به نمایش درآورد که نشان‌دهنده تفاوت کیفیت میان فناوری ۴K و ۴K HDR بود. او سپس در همین راستا نیز از کیفیت برتر فناوری ۴K HDR سخن گفت.

یکی از قابلیت‌های ارائه‌شده برای اپل تی وی جدید، اسکرین سیور های بسیار جذاب و باکیفیت آن است. ادی پس از معرفی این قابلیت، چندین اسکرین سیور جذاب اپل تی وی را به نمایش درآورد که یکی از آن‌ها مربوط به خیابان‌های دوبی بود. همچنین به گفته او رابط کاربری این دستگاه نیز به نسبت نسخه قبلی خود پیشرفته‌تر شده و متون و عکس‌های ارائه‌شده در آن روشن‌تر و شفاف‌تر هستند. در ادامه نیز ویدیویی که باکیفیت ۴K HDR ضبط‌شده بود برای حضار به نمایش درآمد.

سپس نوبت به معرفی پردازنده به‌کاررفته در اپل تی وی رسید. این دستگاه به پردازنده A10 X مجهز شده است که البته سرعت انجام وظایف با استفاده از این پردازنده دو برابر سرعت پردازنده‌ای است که در نسخه حال حاضر اپل تی وی موجود است و نیز سرعت پردازنده گرافیک این دستگاه نیز به نسبت نسخه قبلی آن ۴ برابر شده است.

از دیگر ویژگی‌های اپل تی وی می‌توان مجهز بودن آن به آخرین نسخه سیستم‌عامل tvOS اشاره کرد که به گفته ادی کیو بهترین سیستم‌عامل برای سالن پذیرایی خانه‌ها است. علاوه بر این، او از همکاری اپل با شرکت‌های بزرگ فیلم‌سازی دنیا برای گسترده کردن فناوری ۴K HDR سخن گفت. البته نکته جالب در اینجا این است که به گفته کیو، قیمت فیلم‌های ارائه‌شده با استفاده از فناوری ۴K  باقیمت اچ دی آن‌ها برابری می‌کند. همچنین اگر کاربران فیلم‌های موردنظر خود را از آی تونز خریداری کنند، اپل تی وی آن‌ها را به‌صورت رایگان به ۴K HDR تبدیل خواهد کرد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی