پایان رویای واقعیت مجازی Project Alloy اینتل

پایان رویای واقعیت مجازی Project Alloy اینتل

کمپانی اینتل قصد رونمایی از پلت فرم هدست واقعیت افزوده Project Alloy را نخواهد داشت. در حقیقت به نظر می‌رسد که این کمپانی پروژه یادشده را به‌کلی کنسل کرده باشد. این غول فناوری به‌صورت رسمی این پروژه خلاقانه را که باهدف گرد هم آوری شرکا برای ایجاد طراحی مرجعی برای هدست های مستقل واقعیت مجازی راه‌اندازی شده بود، لغو کرد. اینتل قرار بود که این پلتفرم را در طی سال جاری راه‌اندازی کند اما بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، این کمپانی تصمیم گرفته است که این پروژه را به دلیل عدم علاقه شرکا لغو کند.

این کمپانی درباره عدم وجود علاقه یادشده از سوی شرکای خود سخنی به میان نیاورد اما یکی از دلایل این امر ممکن است به انتخاب این شرکا برای تمرکز بر روی ساخت هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت بازگردد. کیم پالیستر به‌عنوان مدیر ارشد مرکز واقعیت افزوده اینتل همچنین از دلیل ممکن دیگری دراین‌باره گفتگو کرد. او دراین‌باره اظهار داشت که اینتل دریافته است که هدست های مستقل لزوماً فاکتور بهینه‌ای نیستند و نمی‌توانند با عملکرد دستگاه‌های وابسته به کامپیوترها رقابت کنند.

البته اینتل دراین‌باره نیز کاملاً نومید نشده و به‌جای تمرکز بر روی Project Alloy بر روی توسعه اتصال WiGig برای ساخت هدست های بی‌سیم وابسته به کامپیوتر و نیز ساخت فناوری‌های دیگر مرتبط با واقعیت افزوده متمرکزشده است. این کمپانی در طی بیانیه‌ای در این زمینه اظهار داشت که:

« اینتل بر آن شده است تا طراحی مرجع Project Alloy را لغو سازد. بااین‌حال ما به سرمایه‌گذاری در توسعه فناوری‌های مرتبط با بهبود تجربه نسل  بعدی فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را ادامه می‌دهیم. این امر شامل: برای پردازش بصری Movidius ، حس عمیق Intel RealSense™  و دیگر فناوری‌ها نظیر Intel WiGig، Thunderboltو Intel Optane™ است. تمامی این فناوری‌های اکوسیستم اینتل توسط مجموعه‌ای قوی از قابلیت‌های نرم‌افزاری پشتیبانی شده و ما به دنبال ساخت اکوسیستم پشتیبانی فناوری واقعیت مجازی‌ای هستیم که درواقع دامنه آن از کیت‌های طراحی نرم‌افزاری طراحی مرجع گرفته تا پرداختن به نوآوری برای فراهم‌سازی محتوای غنی و همه‌جانبه متنوع باشد. Project Alloy به‌عنوان اثبات مفهوم بزرگی برای اینتل و صنایع آن عمل کرد و همین امر نیز خود نشانی از امکان عملکرد بالا و تجربه‌ای همه‌جانبه درزمینهٔ واقعیت مجازی دارد. آموزه‌های دریافت شده درراه تلاش برای پیش برد Project Alloy پروژه‌های آینده ما را خواهد ساخت.»

آمازون یک پلتفرم واقعیت مجازی ارائه خواهد کرد

این کمپانی همچنین اخیراً تمرکز خود را بر روی محتوای واقعیت مجازی گذاشته است و در ماه مارس گذشته نیز پروژه‌های بسیار مناسبی را دراین‌باره ارائه کرده است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی