پایان کار نسل سوم آیپد

پایان کار نسل سوم آیپد

پایان کار نسل سوم آیپد

شرکت اپل اعلام کرده است که نسل سوم آیپد به پایان راه رسیده است و دیگران در لیست محصولات قابل پشتیبانی این شرکت جایی نخواهد داشت.

بسیاری از افراد نسل سوم آیپد را یکی از بهترین سری‌های ساخته شده در تاریخ تبلت‌ها می‌دانند. با این وجود یک ضرب‌المثل بسیار مشهور وجود دارد که می‌گوید همه چیزهای خوب نیز روزی به پایان می‌رسند. در این میان نسل سوم آیپد نیز از این قاعده مستثنی نیستند و اپل اعلام کرده است که قرار است تا پشتیبانی از این محصولات را پایان بدهد.

اپل به صورت رسمی اعلام کرده است که نسل سوم آیپد محصولات قدیمی و منقرض شده هستند و به همین دلیل نیز دیگر بسته‌های به‌روزرسانی نرم‌افزاری یا امنیتی اپل را دریافت نخواهند کرد. برای این‌که به قدمت این محصولات پی ببرید کافی است به یاد بیاورید که این نسل از محصولات سری آیپد، از سیستم عامل iOS نسخه ۵٫۱ استفاده می‌کنند و با توجه به عرضه iOS نسخه ۱۱، عملا به هیچ عنوان نمی‌توان انتظار عملکرد مناسب از این محصولات را داشت.

البته خارج شدن این سری از رده عملکرد در دو نقطه خاص جهان اجرا نخواهد شد. نخستین مکان، کالیفرنیای آمریکا است و دیگر مورد نیز کشور ترکیه خواهد بود. البته این امر به خواست اپل انجام نشده است ولی این شرکت به خاطر روبرو نشدن با مشکلات قانونی مجبور است تا به پشتیبانی از نسل سوم آیپد در این دو منطقه ادامه بدهد.

نسل سوم سری آیپد در سال ۲۰۱۲ میلادی به بازار عرضه شد و در اکتبر سال ۲۰۱۲ میلادی نیز تولید این سری متوقف شد. به این ترتیب از فردا شاهد پایان یکی از برترین نسل‌های تبلت در تاریخ این دستگاه‌های همراه خواهیم بود. به این ترتیب به زودی باید شاهد اعلان رسمی اتمام پشتیبانی از تعدادی از سری همراه‌های آیفون نیز باشیم که البته هنوز این موضوع به صورت دقیق تائید نشده است.

۱
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

یک دیدگاه

  • Avatar رضا صفوی
    31 اکتبر 2017

    عجب
    یعنی اپل ببینید چقدر پشتیبانیش خوبه، ۶ تا سیستمعامل داده تازه این رو از رده خارج داره میکنه

مطلب پیشنهادی