پخش خودکار ویدیوهای اینستاگرام ازاین‌پس بی‌صدا می‌شوند

سیستم جدید ویدیو اینستاگرام

سیستم جدید ویدیو در اینستاگرام

برخی از نرم‌افزارهای مرتبط با شبکه‌های اجتماعی از قبیل فیس بوک، توئیتر، اینستاگرام و… پیش‌ازاین درزمینهٔ نحوه پخش خودکار ویدیوهای پست شده در آن‌ها با مشکلاتی مواجه شده و کاربران را تا حدی ناخوشنود ساخته‌اند. ناخشنودی برخی از کاربران درزمینهٔ این امر به این خاطر است که پخش خودکار ویدیوها حجم داده بسیار زیادی مصرف می‌کند و البته دسته دیگر شکایت‌های مربوط به قابلیت شبکه‌های اجتماعی یادشده به پخش صدای خودکار این ویدیوها بازمی‌گردد.

بااین‌حال شبکه اجتماعی مبتنی بر فایل‌های چندرسانه‌ای اینستاگرام این امر را به‌خوبی پذیرفته است و در طی به‌روزرسانی‌ای قابلیت پخش خودکار صدای این دسته از ویدیوها را برای کاربر به‌صورت اختیاری درآورده است. البته این ایده نه‌تنها فقط برای شبکه اجتماعی اینستاگرام عرضه می‌شود بلکه سایر شبکه‌های اجتماعی مواجه شونده با چنین شکایاتی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد زیرا به‌زودی می‌توان شاهد کپی این ایده توسط صاحبان شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز بود.

لازم به ذکر است که به‌روزرسانی یادشده درواقع ربطی به پخش خودکار ویدیوها ندارد و تنها پخش صدای این ویدیوها را اختیاری کرده است. برای مثال، اگر شما برای پخش صدای ویدیویی روی آن را لمس کنید ازاین‌پس تمام ویدیوهایی که در آن بازه زمانی برای پخش خودکار طراحی‌شده‌اند با صدا پخش خواهند شد. به همین ترتیب نیز با لمس ویدیو برای عدم پخش صدا، ازآن‌پس تمام ویدیوهای پخش خودکار نیز بدون صدا ارائه می‌شوند.

البته این قابلیت، ویژگی بسیار ساده و مؤثری است که تجربه کاربران در زمینه استفاده از این شبکه اجتماعی را بسیار بهبود بخشیده و اختیارات کاربر برای تعامل با اینستاگرام را بیشتر می‌کند. ازاین‌پس ویدیوهای پخش خودکار به‌صورت پیش‌فرض، در حالت بی صدا پخش می‌شوند پس بنابراین شما و افراد کنارتان با صدای ویدیوهای ناخواسته اینستاگرام آزاری نخواهند دید. البته لازم به ذکر است که مقامات رسمی شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز ارائه این به‌روزرسانی را تائید کرده است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی