پرداخت رسمی ال جی به نام LG pay در کره رونمایی شد

14 خرداد 1396
LG Pay

بالا خره پس از یک سال و نیم تاخیر در عرضه سیستم پرداخت ال جی این سیستم به نام LG pay در کره رونمایی شد.اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد که این کمپانی کره‌ای در طول سال‌های اخیر مشغول توسعه‌ی سیستم الکترونیکی پرداخت خود بوده است. ال‌جی برای اولین بار این سیستم را در کشور خود رونمایی کرده است. LG Pay از نظر ویژگی‌ها تشابه بسیار زیادی به سیستم پرداخت سامسونگ یا همان samsung Pay دارد.

در طول این یک سال و نیم گذشته شایعات زیادی در مورد عرضه این سیستم بر روی گوشی های جدید خود وجود داشت، و ال جی نیز در صدد به روز رسانی سریع این سیستم بود، اولین شایعات منتشر شده در رابطه با سیستم پرداخت ال‌جی نشان از این داشت که این کمپانی از یک فناوری با نام White Card برای سیستم پرداخت خود استفاده خواهد کرد. این کارت قابل برنامه‌ریزی از نظر ایمنی و ویژگی‌ها و شبیه به سیستم‌های پرداخت بی‌سیم است حال آنکه قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی را نیز از کارت‌های اعتباری فیزیکی به ارث برده است. راهکار در پیش گرفته شده توسط ال‌جی به عنوان یک راه جایگزین برای فناوری سیستم پرداخت سامسونگ یا MST عنوان می‌شد.

زمانی که شایعاتی در خصوص کنار گذاشتن فناوری White Card منتشر شده و سپس مشخص شد که ال‌جی از راهکار مشابه MST که توسط سامسونگ بکار گرفته شده، استفاده خواهد کرد، این سیستم در حال توسعه بود.

ال‌جی فناوری مورد استفاده در سیستم پرداخت خود را با فناوری ارتباطی بی‌سیم مغناطیسی معرفی می‌کند. هرچند نام این فناوری در مقایسه با MST سامسونگ تغییر یافته، اما اصول بنیادی این فناوری همان‌هایی است که توسط سامسونگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از سیستم ال‌جی، برای مثال گوشی هوشمند با ارسال سیگنال‌هایی که توسط ترمینال‌های معمول مورد استفاده قابل شناسایی است، اطلاعات پرداخت را ارسال می‌کند و در نتیجه تراکنش انجام می‌پذیرد.

ال‌جی V10 به‌روزرسانی اندروید ۷ را دریافت کرد

در حال حاضر این سیستم تنها برای یک سری سخت افزار های خاص قابل توسعه است و  براساس اطلاعات موجود جی ۶ ال‌جی سخت‌افزار مورد نیاز برای استفاده از LG Pay را دارا است و تنها برای استفاده از آن نیاز به بروزرسانی نرم‌افزار وجود دارد. ال‌جی هنوز اطلاعاتی را در خصوص اینکه آیا سیستم پرداختش در کشور‌های دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت، ارائه نکرده است.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی