• خانه
  • اخبار
  • تائید وجود پردازنده‌ای پر قدرت برای گلکسی اس ۹
تائید وجود پردازنده‌ای پر قدرت برای گلکسی اس ۹

تائید وجود پردازنده‌ای پر قدرت برای گلکسی اس ۹

تائید وجود پردازنده‌ای پر قدرت برای گلکسی اس ۹

به‌تازگی اطلاعات جدیدی درباره نسل بعدی پرچم‌داران سری گلکسی یعنی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس لو رفته است که این اطلاعات خبر از وجود پردازنده‌ای بسیار نیرومند بر روی این سری می‌دهند.

بر اساس گزارش‌های ارائه شده، به‌صورت قطعی مجددا شاهد عرضه دو نوع پردازنده مختلف برای سری گلکسی اس ۹ خواهیم بود. این امر به این معنی است که گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس با دو مدل پردازنده اسنپ دراگون یا اگزینوس قابل دسترسی خواهند بود.

البته این نوع پردازنده به محل عرضه دستگاه بستگی خواهد داشت و کشورهای مختلف، مدل‌های مختلفی از پردازنده را تجربه خواهند کرد که بر اساس سابقه می‌توان حدس زد که مدل مجهز به تراشه اگزینوس به بازار ایران راه می‌یابد. پردازنده اگزینوس به‌کاررفته بر روی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس قرار است تا از فناوری نسل دوم تراشه‌های ۱۰ نانومتری سامسونگ استفاده کند که توان اجرایی بالاتر و مصرف باتری کمتری نسبت به نسل قبلی دارند.

همچنین در بخش کوالکام نیز شاهد استفاده از اسنپ دراگون ۸۴۵ بر روی این دو مدل خواهیم بود که هر دو پردازنده یاد شده در میان نیرومندترین پردازنده‌های همراه در تمامی تاریخ تلفن‌های همراه هوشمند قرار دارند. تراشه اگزینوس یاد شده که هنوز نام آن مشخص نشده است، یک تراشه گرافیکی مالی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که یکی از سریع‌ترین کارت‌های گرافیکی موجود در بازار خواهد بود. با این وجود تراشه گرافیکی موجود بر روی مدل‌های مجهز به پردازنده اسنپ دراگون از نظر گرافیکی اندکی ضعیف‌تر خواهد بود ولی از سوی دیگر مصرف باتری بهتری خواهند داشت.

لبه خمیده گلکسی اس ۷ اج مشکل دارد !

شایان ذکر است که اطلاعات یاد شده از طریق بنچ‌مارک‌های اعمال شده بر روی این دستگاه‌ها به رسانه‌ها راه پیدا کرده‌اند و به‌احتمال فراوان کاملا حقیقی و قابل‌اعتماد هستند. گفته می‌شود که سامسونگ در نمایشگاه CES سال جاری از این مدل رونمایی خواهد کرد و به این ترتیب نزدیک به یک ماه دیگر شاهد اعلان رسمی اطلاعات این محصول خواهیم بود.

مطلب پیشنهادی