اخبار

آشکار شدن پردازنده اسنپدراگون 888 پلاس در Geekbench

شرکت کوالکام در نظر دارد بزودی پردازنده اسنپدراگون 888 پلاس را معرفی کند. چیپی که در مقایسه با نسخه فعلی کمی ارتقایافته بوده و انتظار داریم در گوشی‌های پرچمدار نیمه دوم سال 2021 به کار گرفته شود.

Snapdragon 888+ ، نسخه شایعه اورکلاک شده چیپست پرچمدار فعلی کوالکام ، گفته می شود در وب سایت معیار Geekbench دیده شده است. این لیست مربوط به دستگاهی بدون نام است که از چیپ ست “Lahaina” مجهز شده است و نام رمز Snapdragon 888 است که زیربنای بسیاری از بهترین گوشی های اندرویدی اطراف است. همچنین به سرعت کلاک اشاره دارد که بالاتر از Snapdragon 888 است و این نشان می دهد که این یک نسخه تصفیه شده از تراشه است.

این چیپ ست دارای یک هسته اصلی است ، احتمالاً مبتنی بر Arm Cortex-X1 ، با فرکانس 3.00 گیگاهرتز. پردازنده مرکزی Kryo 680 اسنپدراگون 888 دارای فرکانس حداکثر 2.84 گیگاهرتز است.
سپس یک خوشه با سه هسته وجود دارد که احتمالاً مبتنی بر Cortex-A78 هستند. سرعت کلاک آنها با پردازنده های Cortex-A78 اسنپدراگون 888 برابر است، 2.42 گیگاهرتز.

در آخر اینکه ، ظاهراً چهار هسته Cortex-A55 داریم که فرکانس 1.80GHz یکسانی با Snapdragon 888 دارند. تعجب آور نیست که ببینیم کوالکام فقط سرعت کلاک هسته پردازنده اصلی را افزایش داده و هسته های دیگر را نیز دست نخورده باقی گذاشته است. با توجه به تازه سازی های اواسط سال گذشته ، می توان انتظار یک عملکرد ناچیز داشت.

از آنجا که امتیازات Geekbench فقط روی عملکرد پردازنده متمرکز است ، ما چیزی در رابطه با گرافیک مشاهده نمی کنیم ، اما احتمالاً پردازنده گرافیکی Adreno 660 همچنین ارائه سریع تر گرافیک را ارائه می دهد. دستگاه رازدار اسنپدراگون 888 + به ترتیب به امتیازهای تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب 1،171 و 3،704 دست یافته است.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا