اخبار

پردازنده کایرین 810 قوی تر از اسنپدراگون 730

تلفن هوشمند نوا 5 با تراشه کایرین 810، نسبت به تراشه اسنپدراگون 730 امتیاز بالاتری را کسب کرده است. شرکت هواوی در روزهای آخرین فصل بهار، دست پر به میدان آمده و گوشی های نوا5، نوا5 پرو و نوا 5i رونمایی و معرفی کرد. براساس ارزیابی بنچ مارک آنتوتو مشخص شده که تراشه کایرین 810 نسبت به تراشه اسنپدراگون 710 کارایی و عملکرد بهتری دارد و توانسته در بنچ مارک آنتوتو امتیاز بهتری را کسب کند.

با کمی دقت متوجه می شویم که تراشه کایرین 810 نسبت به اسنپدراگون در بین سایر تراشه های میان رده عملکرد و کارایی خوبی دارد و در واقع تراشه کوالکام بعد از این تراشه قرار دارد. گوشی نوا 5 توانست که امتیاز 237/000 را با تراشه کایرین بدست آورد. بنابراین مشخص می شود که تراشه کایرین نسبت به اسنپدراگون 730، 13 درصد کارایی بیشتری دارد و این تراشه امتیاز 210/0000 را کسب کرده است. در کل تراشه کایرین در مقایسه با تراشه اسنپدراگون 730، عملکرد و کارایی بالایی دارد و در مورد امتیازها، 70 درصد امتیاز بالاتری را نسبت به اسنپدراگون کسب کرده که واضح و مشخص است.

این پردازنده گرافیکی هواوی بسیار قدرتمند تر است و نسبت به تراشه اسنپدراگون 730، و 25 درصد قدرتمند تر بوده و حتی نسبت به کایرین 710، 3 برابر قوی تر است. درگوشی نوا 5 تراشه کایرین 810 کار گذاشته شده که به هنگام معرفی این گوشی نیز مشخص شد که تراشه کایرین 810 در آن کار گذاشته شده است. این تراشه با فناوری 7 نانو متری ساخته شده و بعد از تراشه کایرین 980 بهترین تراشه برای گوشی های میان رده است که با فناوری 7 نانو متری طراحی و تولید شده است. این تراشه در گوشی نوا 5 هواوی کار گذاشته و باعث عملکرد سریع گوشی شده است.

شرکت اینتل زمان بندی عرضه ی پردازنده های نسل بعدش را به جلو می اندازد

اگرچه تراشه کایرین 810، پرچمدار و خاص نیست، ولی بنا به ادعای هواوی از کایرین 980، و اسنپدراگون 980 و اسنپدراگون 855 و هلیو پی 90، پیشی گرفته و حتی در بنچمارک هوش مصنوعی هم برتری ویژه ای دارد.

تراشه کایرین 810، هشت هسته ای است و با فناوری TSMC طراحی و تولید شده که 6 هسته کورتکس 55A با فرکانس 88/1 کیگ و دو هسته A76 با فرکانس 27/2 گیگ دارد و یک پردازنده گرافیک Mali-G۵ 2در آن به کار رفته است. مبتنی بر پردازش شبکه عصبی یا  NPU بوده و انرژی را کمتر مصرف می کند و امتیاز 32/280 را براساس هوش مصنوعی کسب کرده است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که هوش مصنوعی این تراشه نسبت به تراشه اسنپدراگون 855، بالاتر بوده و امتیاز بالایی را کسب کرده است.

شتاب دهنده هوش مصنوعی در این تراشه کار گذاشته شده و در نتیجه در بنچ مارک های هوش مصنوعی در مقایسه با تراشه اسنپدراگون 855 و حتی تراشه کایرین 980 عملکرد و کارایی بهتری دارد و در واقع براساس هوش مصنوعی طراحی و تولید شده است. تراشه کایرین 980 در سپتامبر سال گذشته به عنوان یک تراشه مجتمع هفت نانو متری معرفی شد که در گوشی های هوشمند هواوی پی 30 و هواوی میت 20 پرو کار گذاشته شده است. این تراشه جدید که براساس هوش مصنوعی یا NPU  و یادگیری ماشینی طراحی و تولید شده، الگوریتم های یادگیری را بهتر اجرا می کند و اضافه شدن حالت تاریکی دوربین سلفی و تصاویر زمینه با کیفیت از ویژگی های منحصر به فرد آن است.

مشخصات پردازنده اسنپدراگون ۸۴۱ فاش شد

بیشتر بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟