پرمصرف‌ترین نرم‌افزارهای همراه جهان کدام هستند

نرم‌افزارهای همراه

زمانی که از ۱۰ نرم‌افزار پراستفاده جهان صحبت به عمل می‌آید، نام غول‌های فناوری گوگل و فیس‌بوک در این لیست می‌درخشد. به‌تازگی مرکز تحقیقاتی US Mobile App از ده نرم‌افزار پرکاربرد سال ۲۰۱۷ میلادی در بین آمریکایی‌ها رونمایی کرده است که البته ۸ نرم‌افزار موجود در این لیست به کمپانی‌های فیس‌بوک و گوگل متعلق هستند. بااین‌وجود دو نرم‌افزار Snapchat و Pandora به هیچ‌یک از این غول‌های فناوری تعلق نداشته ولی با این حال جزو نرم‌افزارهای همراه پرکاربرد عمل قرار گرفته‌اند.

البته تعجبی نیست که بسیاری از این نرم‌افزار در صفحه اول تلفن‌های همراه هوشمند هر کاربری قرار داشته باشند زیرا در حقیقت پرکاربردترین نرم‌افزارها معمولا در اول لیست نرم‌افزارهای همراه موجود در تلفن‌های هوشمند قرار می‌گیرند. البته لازم به ذکر است که بسیاری از این نرم‌افزارها به‌صورت پیش‌فرض بر روی دستگاه‌های اندرویدی قرار گرفته‌اند لزوما کاربر با انتخاب خود آن‌ها را دانلود نکرده است. در زیر نام این ده نرم‌افزار برتر و پرکاربرد تلفن‌های همراه هوشمند ارائه شده است که شاید شما نیز مخاطب همه یا تعدادی از آن‌ها باشید:

رتبه اول – نرم‌افزار فیس‌بوک

رتبه دوم _ نرم‌افزار یوتیوب

رتبه سوم _ نرم‌افزار پیام‌رسان فیس‌بوک

رتبه چهارم _ نرم‌افزار جستجوی گوگل

رتبه پنجم _ نرم‌افزار نقشه گوگل

رتبه ششم _ نرم‌افزار اینستاگرام

رتبه هفتم _ نرم‌افزار اسنپ چت

رتبه هشتم _ نرم‌افزار گوگل پلی

رتبه نهم _ نرم‌افزار جیمیل

رتبه دهم _ نرم‌افزار پاندورا

البته نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که پرمصرف بودن یک نرم‌افزار به‌هیچ‌عنوان نشان دهنده کیفیت یا امنیت بالای آن نیست بلکه ممکن است این نرم‌افزار کاربری‌های بیش‌ازحد عمومی ارائه کند. بنابراین برای نرم‌افزارهای همراه خود به تعداد دانلود توجه نداشته باشید بلکه ابتدا کارایی نرم‌افزار به نسبت نیازهای خود را در نظر گرفته و سپس آن را بر روی سیستم خود نصب کنید. با این وجود این ۱۰ مورد در نوع خود در میان بهترین‌های جهان جای دارند و داشتن آن‌ها برای هر کسی مفید خواهد بود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی