اخبار

پرچمداران سامسونگ، میزبان سیستم عامل لینوکس

پرچمداران سامسونگ، میزبان سیستم عامل لینوکس

سامسونگ به‌تازگی اعلام کرده است که به‌زودی امکان راه‌اندازی لینوکس واقعی بر روی تلفن‌های همراه هوشمند نوت ۸،گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس و حتی دسکتاپ های لینوکس ممکن خواهد شد.

سامسونگ اخیراً اظهار داشته است که در حال کار بر روی نرم‌افزاری به نام لینوکس بر روی گلکسی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا توزیع لینوکس موردنظر خود را بر روی تلفن‌های همراه هوشمندشان اجرا کنند و به‌این‌ترتیب به بهره‌وری هسته لینوکسی بپردازند که سیستم‌عامل اندروید را تشکیل داده است.

کاربران هرزمانی که بخواهند از قابلیتی استفاده کنند که بر روی سیستم‌عامل تلفن همراه هوشمند در دسترس نیست می‌توانند به‌راحتی به این نرم‌افزار واردشده و در محیط سیستم‌عامل لینوکس هر نرم‌افزاری که می‌خواهند را اجرا کنند. همچنین این نرم‌افزار اجرای چند سیستم‌عامل را بر روی یک دستگاه ممکن می‌سازد.

همچنین لازم به ذکر است که اگر کاربران تلفن همراه هوشمند خود را به یک ایستگاه DeX متصل کنند نیز می‌توانند از لینوکس نسخه دسکتاپ بهره‌مند شوند. جالب است بدانید که ایستگاه DeX درواقع دستگاهی است که به گلکسی ۸ اجازه می‌دهد که در صورت متصل شدن به DeX و یک مانیتور بزرگ‌تر؛ محیطی دسکتاپ مانند را به اجرا درآورد.

سامسونگ معتقد است که جامعه هدف لینوکس بر روی گلکسی را توسعه‌دهندگان تشکیل می‌دهند و این افراد هم‌اکنون می‌توانند محیط توسعه کاملاً کاربردی ویژه را که به‌تمامی مزایای تنظیمات دسکتاپ مجهز شده است برای خود در همه‌جا در اختیار داشته باشند.ازاین‌پس توسعه‌دهندگان می‌توانند در هرزمانی و با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود به کد نویسی بپردازند. البته هنوز تاریخ عرضه این نرم‌افزار بر روی تلفن‌های همراه هوشمند یادشده کمپانی سامسونگ هنوز مشخص نشده است.

به این ترتیب رسما یک گام دیگر در راستای حذف مرزهای بین تلفن‌های همراه هوشمند و کامپیوترهای خانگی برداشته شده است و شاید قربانی بعدی تلفن‌های همراه هوشمند، کامپیوترهای خانگی و لپ‌تاپ‌ها باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا