پنتاگون علاقه دارد افراد بیشتری وب‌سایت و شبکه‌های این سازمان را هک کنند !

31 خرداد 1395

اگر به یاد داشته باشید چندی پیش سازمان پنتاگون از هکرها دعوت به هک کردن وب‌سایت و شبکه‌های این سازمان کرد و برای نفوذ هم جایزه گذاشته بود. آن‌طور که پیدا است وزارت دفاع پنتاگون آن‌قدر موفق بوده که این آژانس تصمیم بر گسترش توسعه طرح‌های جدید گرفته است.

این عمل شبیه به شناسایی خطاهای موجود در گوگل، فیسبوک و توییتر است. پنتاگون از هکرهای کلاه سفید دعوت به هک کردن شبکه‌ها و وب‌سایت این سازمان کرده بود و وعده جایزه ۷۰,۰۰۰ دلاری را به هکری که بتواند به یکی از آن‌ها نفوذ پیدا کند داده بود. در بین ۱۸ آوریل تا ۱۲ می ۲۰۱۶ میلادی این رقم همان ۷۰,۰۰۰ دلار بود. با این حال پنج خواص آنلاین را پوشش می‌دهد که شامل defense.gov ،dodlive.mil ،dvidshub.net ،myafn.net و dimoc.mil می‌شود، حال قرار بر این است که از این دپارتمان از بخش‌های امنیتی دیگر و مهمی استفاده شود.

با آغاز این ماه آژانس فوق یک فرایند سیاست جدید را افشا می‌کند، البته گزارش نقص‌ها فقط در وب‌سایت‌های وزارت دفاع درج شده، اما همچنین شامل سیستم‌ها، شبکه‌ها و برنامه‌های کاربردی امنیتی هم خواهد بود.

دپارتمان امنیتی سال گذشته برای اولین بار هک شد و سرویس ایمیل آن به‌صورت کامل از کار افتاد، اما اکنون امنیت دیجیتالی سازمان پنتاگون به‌قدری قدرتمند شده که امنیت آن بیشتر از هر سیستم است. پنتاگون علاوه بر توسعه سیستم پیدا کردن باگ یا خطا، مت کاتز که مدیر تیم هرزنامه گوگل است را به‌عنوان بخشی از خدمات دیجیتالی دفاع استخدام کرده است.

اکنون پنتاگون دوباره از هکرهای کلاه سفید آمریکا دعوت به هک پنتاگون کرده است و برای آن‌ها بازهم جایزه‌ای را در نظر داده است. البته کسی هنوز از جزئیات رخدادهای این چندماه گذشته آگاه نیست و هنوز مشخص نشده که آیا کسی خارج از این سازمان به وب‌سایت و شبکه‌ها دسترسی پیدا کرده یا خیر.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی