پنج قابلیتی که از اپل واچ جدید انتظار داریم

اپل واچ جدید

تنها چند روز به تاریخ رونمایی از آیفون‌های هوشمند جدید و دستگاه‌های جانبی اپل ازجمله اپل واچ زمان باقی است. در همین راستا نیز لحظه‌به‌لحظه به تعداد شایعات موثق و البته غیررسمی در رابطه با این دستگاه‌های جدید افزوده می‌شود. این گمانه‌زنی‌ها در رابطه با دستگاه‌های جدید اپل معمولاً از منابعی از قبیل اطلاعات فاش شده از جانب تولیدکنندگان قطعات دستگاه‌های یادشده و یا مقامات داخل شرکت اپل نشات می‌گیرند.

در این میان اپل واچ جدید نیز بخشی از این شایعات و گمانه‌زنی‌ها را به خود اختصاص داده است البته بسیاری از متخصصان انتظارات خود را درباره اپل واچ جدید در قالب مواردی کاربردی مطرح کرده‌اند. به‌این‌ترتیب تصمیم گرفته‌ایم تا در این مقاله به بررسی این موارد مورد انتظار از اپل واچ بپردازیم.

طراحی ظریف‌تر

طراحی ساعت هوشمند اپل همیشه در مقایسه با ساعت‌های شرکت‌های مختلف از ظرافت بیشتری برخوردار بوده است. صفحه مربعی و البته نازک این دستگاه کاربرد آن را چندین برابر کرده است. بااین‌وجود همیشه جایی برای پیشرفت باقی است و انتظار می‌رود که اپل نسخه جدید اپل واچ خود را نازک‌تر و البته سبک‌وزن‌تر طراحی کند.

باتری قوی‌تر

بسیاری از افراد از قابلیت دوام آوردن یک‌روزه باتری اپل واچ سابق بسیار خرسند شدند. بااین‌وجود پس از گذشت مدتی معایب و ضعف‌های این باتری نیز پدیدار شد. برای مثال برنامه ردیاب خواب در این دستگاه هوشمند به‌خوبی جوابگو نبود زیرا اکثر کاربران مجبور بودند که در طول شب ساعت خود را برای شارژ از مچ خود دربیاورند. انتظار داریم که پل واچ جدید با یک‌بار شارژ بتواند تا سه یا چهار روز دوام بیاورد.

۱۰ قابلیت ویژه گلکسی اس ۸ که آیفون از انجام آن عاجز است

صفحه‌نمایش همیشه روشن

این قابلیت همیشه مورد انتظار کاربران اپل بوده است زیرا در بسیاری از موارد افراد برای مشاهده ساعت بر روی مچ خود قادر به بالا آوردن دستشان نخواهند بود. به‌این‌ترتیب یک صفحه‌نمایش همیشه روشن همیشه می‌تواند مخاطبان بسیاری را راضی نگه دارد اما اپل برای حفظ دوام باتری دستگاه نمی‌تواند این قابلیت را برای اپل واچ جدید ارائه کند.

قیمت کم‌تر

نسخه حال حاضر اپل واچ که به اپل واچ سری ۲ مشهور است هم‌اکنون باقیمت حدودی ۳۶۹ دلار به فروش می‌رسد و البته مدل‌های سرامیکی این دستگاه نیز گاهی تا ۱۰۰۰ دلار قیمت‌گذاری می‌شوند؛ بنابراین همین امر نیز موجب می‌شود تا بسیاری از افراد از خرید این دستگاه منصرف شوند. اگر اپل بتواند اپل واچ سری ۳ را باقیمتی کم‌تر ارائه کند حتماً می‌تواند در عمومیت بخشیدن به دستگاه‌های پوشیدنی نقش مهمی داشته باشد.

بدون نیاز به آیفون

بر اساس اخبار و اطلاعات جدید اپل واچ سری ۳ باقابلیت پشتیبانی از LTE ارائه می‌شود. این امر به آن معنا است که ازاین‌پس این سری از اپل واچ برای برقراری تماس‌ها نیازی به اتصال به آیفون نخواهد داشت.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی