پوکمون ها یک فرانسوی را به پایگاه نظامی اندونزی کشاندند

07 مرداد 1395
پوکمون

پلیس اندونزی می‌گوید یک مرد فرانسوی را که در حین انجام بازی پوکمون گو وارد یک پایگاه نظامی در این کشور شده بود را دستگیر کرده است. همراه موبایلستان باشید.

به گزارش گاردین، سخنگوی پلیس غرب جاوا اعلام کرد فرد دستگیر شده Romain Pierre نام دارد و ۲۷ ساله است. وی در نقطه کنترل ورودی یک پایگاه نظامی محلی متوقف شد و زمانی که تلاش کرد از دست ماموران امنیتی بگریزد دستگیر شد.

سخنگوی پلیس افزود: وی چند ساعت بعد و پس از آنکه مشخص شد صرفا در تلاش برای شکار پوکمون ها بوده و به طور عمدی وارد پایگاه نظامی مذکور نشده، آزاد شد.

بازی پوکمون گو با موضوع شکار شخصیت های مجازی در دنیای واقعی در دو هفته اخیر در دنیا بسیار محبوب شده و تلاش برای موفقیت در این بازی به دهها مورد سانحه رانندگی، سقوط از ارتفاع، جیب بری از کاربران در نقاط خلوت و دورافتاده و … منجر شده است. رژیم صهیونیستی نیز به علت نگرانی های امنیتی استفاده از این بازی را در پادگان های نظامی خود ممنوع کرده است.

گفتنی است شرکت Niantic Labs طراح اصلی بازی پوکمون گو، در سال ۲۰۱۰ در داخل گوگل توسط موسس شرکتی به نام کی هول به نام جان هانکه تاسیس شده است. شرکت کی هول یک دهه قبل در زمینه رسیدگی به ماهواره های نظامی فعال بود. یکی از حامیان اولیه و کلیدی شرکت یاد شده شرکتی به نام In-Q-Tel بود.

In-Q-Tel یک شرکت سرمایه گذاری وابسته به سازمان جاسوسی سیا محسوب می‌شود. بخش عمده بودجه این شرکت از آژانس ملی اطلاعات مکانی آمریکا یا National Geospatial-Intelligence Agency (NGA) تامین می شود. این آژانس از وزارت دفاع آمریکا و طرح های جنگی آن حمایت می کند و اطلاعاتی را در اختیار نهادهایی مانند آژانس امنیت ملی آمریکا، سیا و غیره قرار می دهد.

بازی Sea of Thieves در فوریه ۲۰۱۷ عرضه می‌شود

محصول کلیدی و عمومی شرکت کی هول زمین یا ارث نام داشت که بعدها و با خریداری کی هول توسط گوگل در سال ۲۰۰۴ گوگل ارث نام گرفت و امروزه میلیون ها نفر از خدمات آن استفاده می کنند. بنابراین می توان انتظار داشت که اطلاعات ارزشمند شخصی کاربران این سرویس و همین طور بازی پوکمون گو در اختیار نهادهای جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا قرار بگیرد.

 

منبع : فارس

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی