آغاز پیش‌فروش آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس

 

آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس

کمپانی محبوب اپل به‌تازگی از سه تلفن همراه هوشمند خود به نام‌های آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون  X رونمایی کرد و هم‌اکنون نیز زمان انتظار به پایان رسیده و پیش‌فروش دو دستگاه اول یعنی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس شروع‌شده است.

بااین‌حال هنوز اندکی تا تاریخ باز شدن پیش‌فروش پرچم‌دار این کمپانی یعنی آیفون X زمان باقی است. اما اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که شیفته این پرچم‌دار نشده‌اید و تنها برای به‌روزرسانی تلفن همراه هوشمند خود به آیفون ۸ اکتفا می‌کنید می‌توانید هم‌اکنون این دستگاه هوشمند را پیش‌خرید کرده و اصل دستگاه را چند روز بعد دریافت کنید.

البته جالب است بدانید که آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس نیز دست کمی از پرچم‌دار این کمپانی ندارند و علاوه بر رنگ‌های جدیدی که برای این دستگاه‌های هوشمند ارائه‌شده است، از دوربین و پردازنده قوی‌تری نیز پشتیبانی می‌کنند. پردازنده به‌کاررفته بر روی هر دو نسخه از آیفون ۸ پردازنده جدید   A۱۱بایونیک است و هر دوی این دستگاه از فناوری شارژ بیسیم پشتیبانی کرده و بلندگوهای اندک قوی‌تری نیز دارند.

گوشی ارزان قیمت و پایین رده هووای با اسکنر اثر انگشت عرضه خواهد شد

بااین‌حال دوربین ارائه‌شده بر روی آیفون ۸ پلاس از آیفون ۸ اندکی قوی‌تر بوده و به جدیدترین فناوری دوربین‌های تلفن‌های همراه هوشمند یعنی لنز دوقلو مجهز است. البته طراحی هر دو نسخه نسبت به آیفون ۷ بسیار بهتر شده است و بدنه پشتی آن‌ها از جنس شیشه است اما فرم کلی دو دستگاه هوشمند پیرو آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس هستند.

از طرفی این دو دستگاه نیز مانند سایر دستگاه‌های هوشمند اپل از قیمت چندان مقرون‌به‌صرفه‌ای برخوردار نیستند به‌طوری‌که قیمت نسخه اولیه آیفون ۸ با ۶۴ گیگابایت رم ۷۰۰ دلار بوده و این در حالی است که قیمت آیفون ۸ پلاس ۶۴ گیگابایتی از ۸۰۰ دلار آغاز می‌شود. (تفاوت این دو دستگاه در میزان ابعاد صفحه‌نمایش و کیفیت دوربین است)

علاقه‌مندان هم‌اکنون می‌توانند این دو دستگاه را از بازارچه آنلاین اپل پیش‌خرید کننده و دستگاه خود را در تاریخ ۲۲ سپتامبر  تحویل بگیرند. بااین‌وجود اپل هم‌اکنون هشدار داده است که عرضه برخی از مدل‌ها ممکن است تا یک یا دو هفته به تأخیر بیفتد.

مطلب پیشنهادی