موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

کوالکام

پیچیده شدن درگیری شرکت‌های کوالکام و اپل

پیچیده شدن درگیری شرکت‌های و اپل

کوالکام

به‌تازگی درگیری‌های پشت صحنه دو شرکت اپل و کوالکام به حدی بالا گرفته است که هر دو شرکت به هر ترتیب ممکن در حال تلاش برای آسیب زدن به رقیب خود هستند. در این میان شرکت کوالکام دست پیش گرفته و قصد دارد تا نه‌تنها به‌صورت مستقیم با اپل درگیر شود بلکه شرکت‌های تولید کننده آیفون و آیپد (خطوط تولید همکار با اپل) را نیز هدف قرار داده و با شکایت از آن‌ها شرایط کاری این شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار بدهد.

در هفته‌ای که گذشت، شرکت کوالکام از چهار شرکت تولید کننده در کشور تایوان شکایت کرده است که این چهار شرکت همگی با شرکت اپل همکاری مستقیم داشته و به‌صورت دقیق‌تر در فرایند تولید آیفون و آیپد دخالت دارند. دلیل اصلی این شکایت نیز به ماجرای درگیری بین اپل و کوالکام بازمی‌گردد ولی در زمینه شکایت مستقیم از این شرکت‌ها، کوالکام مدعی شده است که کمپانی‌های یاد شده از اختراع‌های ثبت شده توسط این شرکت، بدون اجازه استفاده کرده‌اند و به همین دلیل نیز باید هزینه استفاده از این موارد را به این شرکت پرداخت کنند.

یکی از مسئولان ارشد کوالکام به‌عنوان نماینده این شرکت در مقابل رسانه‌ها حاضر شده و دراین‌باره گفت: «این امر که بخواهیم برای اعمال قراردادهای قدیمی خود با این شرکت‌ها دست به دامن قانون شویم، بسیار ناراحت کننده است. بااین‌وجود ما نمی‌توانیم اجازه بدهیم که اپل و شرکای این شرکت بدون پرداخت هزینه کافی برای استفاده از دارایی‌های غیرمادی ما، از اختراعات ما بهره بگیرند.»

شایان ذکر است که شرکت اپل در طول سال گذشته به شدت در آمار فروش با افت روبرو بوده است و به همین دلیل نیز مسئولان این شرکت امید فراوانی داشتند تا بتوانند در طول سال جاری میلادی بتوانند شرایط را بهبود ببخشند. بااین‌وجود شرایط به نحوی رقم خورده است که می‌تواند دوباره دردسرهای اپل را آغاز سازد.

 

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار