• خانه
  • اخبار
  • دلایلی برای منصرف کردن شما از نصب نسخه بتای iOS ۱۱
iOS ۱۱

دلایلی برای منصرف کردن شما از نصب نسخه بتای iOS ۱۱

iOS ۱۱

کمپانی اپل قصد دارد تا در تاریخ ۱۲ سپتامبر سال میلادی جاری از تلفن همراه هوشمند پرچم‌دار خود یعنی آیفون ۸ به همراه نسخه جدید سیستم‌عامل خود که بانام iOS ۱۱ رونمایی کند. بااین‌حال این کمپانی از مدت‌ها قبل عرضه نسخه‌های بتای متفاوتی از iOS ۱۱ را برای دستگاه‌های خود و توسعه‌دهندگان آغاز کرد که البته این امر هنوز هم ادامه دارد و بسیاری از افراد عادی این نسخه از سیستم‌عامل iOS را بر روی دستگاه خود نصب و راه‌اندازی می‌کنند.

بااین‌وجود بسیاری از متخصصان بر این باورند که کاربران عادی نباید تا تاریخ رونمایی اصلی از iOS ۱۱ این سیستم‌عامل را بر روی دستگاه خود استفاده کنند زیرا زمانی که این کاربران این کار را انجام می‌دهند درواقع به‌صورت کاملاً رایگان و با استفاده از دستگاه خود به آزمایش نرم‌افزارهای اپل می‌پردازند.

همچنین لازم به ذکر است که زمانی که نسخه از iOS ۱۱ به‌صورت بتا برای عموم عرضه می‌شود، بسیاری از باگ‌ها و نقص‌های آن برطرف شده است اما هنوز خطاهای رفع نشده‌ای وجود دارند که می‌توانند موجب عدم کارکرد صحیح دستگاه شما شوند. به‌علاوه خود شرکت اپل نیز به مخاطبان هشدار می‌دهد که درصورتی‌که مایل‌اند تا این نسخه از سیستم‌عامل را امتحان کنند بهتر است از یک دستگاه دوم برای انجام این کار بهره ببرند و نیز می‌بایست قبل از دانلود و نصب آن از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنند.

به‌علاوه بهتر است بدانید که حتی زمانی که شرکت اپل به‌صورت رسمی از iOS ۱۱ رونمایی کرده و آن را برای دستگاه‌های خود عرضه می‌کند نیز باگ‌های مهمی در آن یافت می‌شود که در به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری بعدی دستگاه برطرف خواهند شد. به همین دلیل نیز بسیاری از متخصصان پیشنهاد می‌کنند که افراد قبل از رونمایی از نسخه اصلی، نسخه بتای iOS ۱۱ را بر روی دستگاه خود نصب نکنند.

یک هکر نوجوان در کمتر از ۲۴ ساعت موفق به جیلبریک آیفون ۷ شد؛ امنیت iOS 10 پایین است؟!

البته این وضع برای توسعه‌دهندگان بسیار متفاوت است. اگر شما نیز از توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای iOS هستید، نصب این نسخه‌ی بتا برای شما تا حدی از واجبات است زیرا شما باید قبل از عرضه نرم‌افزار خود از انطباق آن با iOS ۱۱ اطمینان حاصل کنید. بااین‌وجود حتی در این شرایط نیز اپل پیشنهاد می‌کند که نسخه بتای iOS ۱۱ را بر روی دستگاه دوم خود نصب کنید و آزمایش های لازم را بر روی آن انجام دهید تا به این ترتیب از آسیب های احتمالی دستگاه اصلی خود جلوگیری کنید.

بااین‌وجود اگر از دسته توسعه‌دهندگان نیستید و هنوز هم درباره قابلیت‌های iOS ۱۱ کنجکاو هستید و همچنین دستگاه آیفونی بی‌استفاده در منزل خود دارید، نسخه یاد شده را بر روی آن نصب کرده و با قابلیت‌های این سیستم‌عامل جدید آشنا شوید. البته به یاد داشته باشید که شما با انجام این کار درواقع به‌صورت رایگان برای شرکتی کار می کنید که در سال ۲۰۱۶ میلادی بیشتر از ۴۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار سود به دست آورده است.

مطلب پیشنهادی