چکونه باتری گوشی اندرویدی خود را کالیبره کنیم

08 دی 1394

مشکلات باتری یکی از مهم ترین نگرانی های استفاده کنندگان از دستگاه های الکترونیکی خصوصا گوشی است که برای کم مصرف کردن این باتری ها راه حل های متفاوتی وجود دارد . اگر عملکرد باتری گوشی شما کاهش پیدا کرده است وقت آن رسیده که باتری را مجدد کالیبره یعنی از نو استاندارد کنید در زیر به شما می گوییم چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

 

galaxy-s4-mini-20

کالیبره کردن یعنی چی ؟ سیستم عملیاتی گوشی قسمتی به نام آمار باتری دارد که در آن ظرفیت و حجم باتری وقتی که باتری خالی و پر می شود  نوشته شده است . مشکل از آنجایی شروع می شود که بعضی اوقات باتری در حال فاسد شدن و شروع به دادن اطلاعات غیرواقعی می کند. اساس کالیبره کردن درست دادن این اطلاعات به کاربر است.

برای این کار سه روش زیر را در زیر توضیح داده شده است، بسته به راحتی یکی از این روش ها را انتخاب کنید.

روش اول

اول باید از ظرفیت باتری خودتان مطلع شوید که برای اینکار می توانید نوشته های روی باتری را بخوانید یا از اینترنت جستجو کنید. سپس برنامه ی Current Widget را از گوگل پلی دانلود کنید.

CurrentWidget

این برنامه مصرف باتری را بر اساس میلی آمپر به شما نمایش می دهد. گوشی خود را به شارژ متصل کنید و تا تمام شدن و پر شدن ظرفیت کامل باتری منتظر بمانید سپس وقتی شارژ کامل شد از شارژ خارج و گوشی را مجدد راه اندازی کنید و باتری ۱۰۰ درصد را نشان می دهد و هیچ مشکل دیگری نخواهید داشت.

اچ‌تی‌سی خبر از رونمایی Desire 20 Pro در 27 خرداد داد

روش دوم

گوشی را به طور کامل شارژ کنید و وقتی کامل شد شارژر را از گوشی خارج کنید و تلفن خودتان را خاموش کنید. وقتی که دستگاه خاموش می باشد شارژر را به گوشی متصل کنید و سپس تا ۱۰۰% منتظر شوید تا شارژ شود.

سپس شارژر را از گوشی خارج کنید و گوشی را روشن کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید سپس آن را به شارژر متصل کنید و تا ۱۰۰ درصد شارژ منتظر بمانید. وقتی که عملیات کامل انجام شد شارژر را از گوشی جدا کنید و تا زمانی که باتری به ۰ % برسد آن را به برق متصل نکنید. وقتی گوشی از کم بودن باتری خاموش شد سپس آن را به طور کامل شارژ کنید و سپس مشکل باتری حل می شود.

این نکته را بگویم که اگر گوشی خود را روت نکرده اید از این روش استفاده کنید. اگر این کار را انجام دادید و نتیجه ای گرفتید آن را به ما اطلاع دهید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی