آموزش و ترفند

چگونه از هک شدن گوشی خود جلوگیری کنیم؟

با وجود گزارش مداوم رسانه‌ها درباره رسوایی‌های هک و نقض دادهها، ما دوست داریم فکر کنیم که چنین اتفاقی برای ما نمی‌افتد. اما حتی اگر شما یک چهره مشهور با تصاویر وسوسه انگیز در تلفن خود نیستید، هک شدن یک تهدید واقعی است.

 در حالی که احتمالاً کاربران باهوش فناوری در حال حاضر شروع به چرخاندن چشم خود کرده‌اند ، کاربر هوشمند تلفن هوشمند شما فقط با خطرات پیش آمده برای آن همراهان مفید کاملاً آشنا است.

چگونه می‌توان تلفن هوشمند را هک کرد؟

با توجه به اینکه تلفن‌های هوشمند اغلب برای انجام امور بانکی و سایر معاملات مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند، داده‌های تلفن هوشمند شما حاوی اطلاعاتی سودآور است. دو راه اصلی وجود دارد که هکرها می‌توانند به آنچه در تلفن هوشمند شما ذخیره شده است، دسترسی پیدا کنند. اگر مهاجمان گوشی هوشمند شما را بدزدند، تمام وقت در جهان را دارند تا امنیت آن را به سختی انجام دهند. خوشبختانه، این دشوارتر می‌شود زیرا تولید کنندگان اکنون از تراشه‌های رمزگذاری اختصاصی استفاده می کنند تا از خواندن داده‌ها جلوگیری کنند حتی اگر حافظه خود به دستگاه دیگری متصل باشد.

مجرمان سایبری ترجیح می‌دهند از راه دور با استفاده از ابزارهای نرم افزاری که بیشتر کارها را برای آنها انجام می‌دهند اعتصاب کنند. برای موفقیت، آنها به ضعیف‌ترین حلقه زنجیره امنیتی گوشی‌های هوشمند اعتماد می‌کنند: شما. آنها از نقاط ضعف ما انسانها سو استفاده می‌کنند. از عدم درک و دانش از فناوری مورد استفاده ما گرفته تا ساده نادیده گرفتن ایمنی برای راحتی کار، روش‌های زیادی وجود دارد که افراد بد فکر می‌توانند انجام دهند. هدف آنها این است که از ما بخواهند نرم افزار مخرب آنها را نصب کنیم تا بتواند مخفیانه کار خود را انجام دهد و هرچه را دنبال می‌کنند برای آنها ارسال کند.

بسته به میزان نگرانی شما در مورد ایمنی داده‌های خود، طیف گسترده‌ای از اقدامات را می‌توان برای ایمن سازی بیشتر انجام داد. از استفاده از VPN گرفته تا خاموش کردن داده‌های تلفن همراه، بیشتر آنها مزاحم هستند یا مستقیماً آزار دهنده هستند.

بنابراین، به جای اینکه به شما بگوییم تلفن خود را در فویل حلبی حلقه کنید، در حالی که از آن استفاده نمی‌کنید، ما نکاتی داریم که هم رعایت آنها آسان است و هم برای کاربران عادی به اندازه کافی کارآمد هستند.

چگونه تلفن خود را از شر هکرها در امان نگه دارم؟

بسته به میزان نگرانی شما در مورد ایمنی داده‌های خود، طیف گسترده‌ای از اقدامات را می‌توان برای ایمن سازی بیشتر انجام داد. از استفاده از VPN گرفته تا خاموش کردن داده‌های تلفن همراه، بیشتر آنها مزاحم هستند یا مستقیماً آزار دهنده هستند.

بنابراین، به جای اینکه به شما بگوییم تلفن هوشمند خود را در فویل حلبی حلقه کنید ، در حالی که از آن استفاده نمی کنید ، ما نکاتی داریم که هم رعایت آنها آسان است و هم برای کاربران عادی به اندازه کافی کارآمد هستند.

سیستم عامل و برنامه‌های تلفن خود را به روز نگه دارید

وقتی مشاهده می‎کنیم یک به روزرسانی امنیتی منتظر است روی تلفن هوشمند ما نصب شود، زیرا این بدان معناست که برای چند دقیقه غیر قابل استفاده خواهد بود. اما آنها به یک دلیل وجود دارند. هیچ نرم افزاری کامل نیست و آسیب پذیری‌ها اغلب ماه‌ها، اگر نه سال‌ها، پس از انتشار اولیه یافت می‌شوند. به روزرسانی‌های نرم افزاری این مشکلات را از بین می‌برد و مطمئن شوید که هکرها کمتر می‌توانند به داده‌های شما دسترسی پیدا کنند.

همین مورد برای برنامه‌هایی که روی تلفن هوشمند خود نصب کرده‌اید معتبر است. آنها به همین راحتی می‌توانند به درب پشتی تلفن هوشمند شما تبدیل شوند و داشتن آخرین نسخه بهترین شرط بندی شما برای ایمنی است.

برنامه‌های سایه‌دار را با درخواست مجوز غیر ضروری نصب نکنید

برنامه‌های بی‌شماری تنها با یک هدف وجود دارد: سرقت اطلاعات شما و فروش آنها به بالاترین پیشنهاد. آنها اغلب برخی از عملکردهای اساسی را فراهم می‌کنند اما همچنین می‌توانند افرادی را که ادعای زیاده خواهی مانند اندازه‌گیری فشار خون یا دما دارند، فریب دهند. نشانه خوبی که یک برنامه سعی می‌کند انجام دهد بیش از آن چیزی است که می‌گوید این است که در هنگام نصب مجوزهای مورد نیاز شامل مواردی است که دسترسی به آنها از طریق تجارت وجود ندارد.

دوربین تلفن‌هوشمند، میکروفون‌ها و لیست مخاطبین شما اغلب اهداف اصلی برای استفاده بیش از حد از برنامه‌ها هستند، بنابراین قبل از دادن یک کارت خاموش، مطمئن شوید که در واقع به آنها نیاز خواهید داشت. از برنامه‌هایی که عملکردهای دوگانه تلفن شما می‌تواند انجام دهد ، مانند دوربین شخص ثالث یا برنامه‌های صفحه کلید، باید خودداری کنید مگر اینکه از طرف توسعه دهندگان بسیار معتبر ارائه شود.

همیشه پس از نصب برنامه می‌توانید مجوزها را تغییر دهید، بنابراین اگر به برنامه‌هایی که از قبل دارید مشکوک هستید، بر این اساس بررسی و تغییرات را انجام دهید. اگر برنامه‌ای بدون این مجوزها از کار کردن امتناع ورزد، شاید زمان آن فرا رسیده باشد که گزینه دیگری پیدا کنید.

پین ایمن و هر بیومتریک موجود را تنظیم کنید

چگونه از هک شدن گوشی خود جلوگیری کنیم؟

اگر به هر دلیلی روی تلفن هوشمند خود قفل ندارید، همین حالا آن را اضافه کنید. مطمئن شوید که عددی که استفاده می‌کنید بی نظیر است و نه سال تولد، تاریخ تولد یا هر چیز دیگری که مربوط به شما باشد. همچنین، از کدهایی مانند 123456 استفاده نکنید و مانند Kanye West و پین فوق العاده امن او نباشید:

استفاده از Face ID و Touch ID برای گوشی‌های آیفون کاری مضر نیست و اگر از Android استفاده می‌کنید، اغلب می‌توانید از هر دو حالت باز کردن قفل صورت و حسگر اثر انگشت استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که تشخیص چهره در اکثر دستگاه های Android نسبتاً آسان فریب می‌خورد، بنابراین اگر دلایلی برای مراقبت بیشتر دارید، فقط برای تأیید اعتبار از اثر انگشت استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید، PIN از نظر اقتدار همه روش‌ها را از بین می‌برد ، بنابراین امنیت شما فقط به همان اندازه که هست خوب است.

 

به شبکه های Wi-Fi غیر ایمن تصادفی متصل نشوید

همیشه اتصال به یک شبکه Wi-Fi رایگان وسوسه انگیز است تا میزان داده خود را هدر ندهید، اما وقتی صحبت از امنیت می‌شود ، ایده خوبی نیست. حتی اگر تلفن شما کاملاً ایمن باشد، هرگز نمی‌توانید 100٪ مطمئن باشید که ترافیک شبکه از کجا عبور می‌کند. نقاط دسترسی عمومی اغلب می‌توانند به راحتی در معرض خطر قرار گیرند و داده‌ها برای اهداف مخرب رهگیری و مورد استفاده قرار گیرند.

تقریباً امروزه در هر وب سایتی از HTTPS استفاده می‌شود که هدف آن محافظت در برابر چنین حملاتی در وسط است، اما مگر اینکه واقعاً مجبور باشید از Wi-Fi عمومی استفاده کنید، بهتر است به عنوان یک احتیاط بیشتر روی داده تلفن همراه خود بمانید. .

ایمیل / لینک/ فایل مشکوک را باز نکنید

حملات به اصطلاح فیشینگ احتمالاً محبوب‌ترین راهی است که کاربران خود را در معرض خطر قرار می‌دهند. پیام‌ها یا ایمیل‌هایی که به نظر می‌رسد از طریق شرکت مخابراتی شما یا سرویس محبوب شما استفاده می‌شوند اغلب شامل پیوندهایی هستند که از شما می‌خواهند چیزی را تأیید کنید زیرا در غیر این صورت عواقب جدی به دنبال خواهد داشت.

به ایمیل / شماره تلفن فرستنده دقت کنید. معمولاً تشخیص یک جعلی کار سختی نیست، زیرا آنها از دامنه‌های رسمی نمی‌آیند. فایل‌ها حتی می‌توانند خطرناک‌تر باشند. همین چندی پیش اخباری مبنی بر هک شدن تلفن جف بزوس، ظاهراً از طریق فایلی که از طریق واتس اپ ارسال شده بود، منتشر شد. بهتر است فقط هر فایلی که از طرف کسی که دوست شما نیست، نادیده بگیرید.

با این حال، این حتی تضمینی نیست. بعضی اوقات سرویس‌های پیام رسان به خطر می‌افتند و پیام‌ها از کاربران ارسال می‌شوند بدون اینکه حتی آنها بدانند. بنابراین اگر لینک از شخصی دریافت کردید که مرتباً با او صحبت نمی‌کنید، مطمئن شوید که وی آن را واقعاً قبل از باز کردن ارسال کرده است.

از استفاده ایستگاه های شارژ عمومی خودداری کنید

با آگاهی از چگونگی تبدیل شدن تلفن های هوشمند حیاتی به زندگی ما ، مکان های عمومی مانند فرودگاه ها و مراکز خرید شروع به افزودن ایستگاه های شارژ کرده اند. به همان راحتی که باشد، متصل کردن تلفن خود به کابل تصادفی بدیهی است که ایده خوبی نیست مگر اینکه واقعاً از آب گرفتن اضافی ناامید شوید.

البته ، هر دو گوشی آیفون و آندروید در برابر حملاتی که از درگاه شارژ ناشی می شود ، دفاعی دارند ، اما تصور اینکه افراد ممکن است هنگام اتصال تلفن خود به طور تصادفی روی «اعتماد» کلیک کنند و داده هایشان را سیفون کنند ، دور از ذهن نیست.

به علاوه، هکرها اغلب یک قدم جلوتر هستند ، بنابراین شما هرگز نمی دانید که آنها از چه روش جدیدی استفاده کرده اند. اگر غالباً خود را با باتری خالی می بینید ، بهتر است یک پاوربانک را با خود داشته باشید.

 

از ویژگی هایی استفاده کنید که قفل تلفن شما را هوشمندانه باز می کند

Android دارای ویژگی بسیار مناسبی است اما می‌تواند خطر امنیتی بالقوه‌ای داشته باشد. به شما امکان می‌دهد هر زمان که تلفن شما به برخی از دستگاه‌های بلوتوث متصل است، از ورودی / بیومتریک پین عبور کنید: به عنوان مثال اتومبیل خود ، یک جفت هدفون بی سیم یا ساعت هوشمند.

اما اگر کسی بدون اینکه متوجه شوید دست شما را در دستگاه شما قرار می‌دهد، می‌تواند در محدوده بلوتوث باقی بماند و انواع آسیب‌ها را وارد کند در حالی که شما خوشبختانه از آن بی خبر هستید. بهتر است از چنین ویژگی‌هایی با دستگاه‌هایی که در خانه دارید استفاده کنید و نه آنهایی که با خود حمل می‌کنید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟