آموزش و ترفند

چگونه فضای ذخیره سازی را در تلفن هوشمند اندروید آزاد کنیم؟

تلفن های هوشمند به خانه های دیجیتالی ما تبدیل شده اند و درست مانند مکان هایی که از نظر جسمی در آنها زندگی می کنیم ، با گذشت زمان بهم ریخته می شوند تا جایی که به معنای واقعی دیگر جایی برای چیز دیگری باقی نماند. خوشبختانه آزادسازی فضای تلفن بسیار آسانتر از نظافت منزل یا آپارتمان است.

در زیر ، چند کار به شما نشان می دهیم که می توانید برای حذف برخی از فایل‌های غیرضروری از تلفن خود و ایجاد فضای تنفس برای خود انجام دهید. از عکس‌ها و فیلم‌های خود در فضای پشتیبان تهیه کنید و برخی (یا همه) آنها را حذف کنید.

اگر از تلفن Android استفاده می کنید، تقریباً مطمئناً برنامه Google Photos از قبل روی آن نصب شده است. با این حال ، اگر دستگاه شما به طور پیش فرض از برنامه دیگری برای مدیریت عکس ها و فیلم ها استفاده می کند ، ممکن است در Google Photos وارد سیستم نشوید و از عکسهایتان پشتیبان تهیه نشود.

برنامه Google Photos را باز کنید. اگر به سیستم وارد نشده باشید ، از شما خواسته می شود این کار را انجام دهید. پس از آن ، از شما پرسیده می شود که چگونه باید عکس ها را ذخیره کنید. شما دو گزینه دارید: کیفیت اصلی و کیفیت بالا.

کیفیت اصلی به این معنی است که عکس ها و فیلم ها دقیقاً مانند آنچه در تلفن شما هستند در سرورهای Google کپی می شوند. با این حال ، آنها بخشی از فضای Google Drive شما را اشغال می کنند که می تواند به سرعت پر شود. گزینه “کیفیت بالا” به این معنی است که Google قبل از بارگذاری عکس ها و فیلم های شما ، آنها را فشرده می کند ، اما در ازای آن هیچ محدودیتی در تعداد عکس هایی که می توانید در Google Photos ذخیره کنید ندارید. برای یک کاربر عادی ، این گزینه گزینه ای است که انتخاب می کند. کیفیت تقریباً برای همه موارد کاربردی از جمله چاپ عکس در صورت تمایل به اندازه کافی خوب است. اگر هرگز عکس یا ویدیویی وجود دارد که می خواهید با کیفیت کامل حفظ کنید ، همیشه می توانید آن را به صورت دستی در Google Drive خود بارگذاری کنید.

پس از ورود به سیستم Google Photos:

  • روی منوی سه نوار در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.
  • روی تنظیمات ضربه بزنید
  • برای تنظیم تنظیمات ، روی پشتیبان گیری و همگام سازی ضربه بزنید

اگر این اولین بار است که پشتیبان گیری و همگام سازی فعال می شود ، باید صبر کنید تا قبل از شروع پاکسازی فضا ، تا زمانی که از رول دوربین شما به طور ایمن پشتیبان تهیه شود. پس از انجام این کار ، دو گزینه پیش رو دارید:

برای پاک کردن فایل ها، از Google Photos فضای ذخیره سازی دستگاه را آزاد کنید

  • Google Photos را باز کنید
  • روی منوی سه نوار در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید.
  • روی تنظیمات ضربه بزنید
  • روی «آزاد کردن حافظه دستگاه» ضربه بزنید
  • برای تأیید ، روی [X مقدار] گیگابایت آزاد کنید ضربه بزنید

عکس ها و فیلم ها را به صورت دستی حذف کنید

آسانترین راه برای حذف انبوه عکسها باز کردن برنامه گالری و رفتن به همه رسانه ها / همه عکسها و فیلم ها است. سپس ، اگر برنامه به شما اجازه می دهد ، می توانید همه پرونده ها را انتخاب کرده و پرونده هایی را که می خواهید نگه دارید لغو انتخاب کنید. متناوباً ، البته ، می توانید از طریق ریز عکسها پیمایش کنید و فقط مواردی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید.

داده های برنامه را حذف کنید

حافظه پنهان و داده های برنامه اغلب مقصر بالون شدن اندازه برنامه در تلفن شما و به تدریج اشغال فضای ذخیره سازی ارزشمند هستند. با این حال ، اگر به نقطه ای برسید که فضای خالی تلفن شما در حال اتمام است ، نسخه های جدیدتر اندروید به طور خودکار پرونده های ذخیره شده را حذف می کنند. آنها پرونده های غیر ضروری هستند که برنامه ها برای سرعت بخشیدن به روند خاصی ذخیره کرده اند. از آنجا که آنها به مرور زمان روی هم انباشته می شوند ، این احتمال وجود دارد که شما حتی از مواردی که در موارد خاص نگهداری می شوند بهره‌مند نشوید.

وقتی صحبت از App Data می شود ، همه چیز به همین سادگی نیست. این جایی است که داده های مربوط به استفاده شخصی شما ذخیره می شود. با حذف آن ، ممکن است همانطور که برنامه روی دستگاه شما نصب شده است ، رفتار کند. برای برخی از برنامه ها ، این واقعاً مشکلی ندارد. برنامه های پخش جریانی موسیقی و ویدئو می توانند مقدار زیادی از داده های برنامه را ذخیره کنند که حذف آنها بی ضرر است. پس از آن فقط باید با اعتبار خود وارد سیستم شوید و کار شما خوب است.

برای سایر برنامه ها ، حذف داده های برنامه می تواند به معنای از دست دادن تنظیمات یا پرونده های ارزشمند درون برنامه باشد. اگر داده های برنامه را از برنامه یادداشت های خود پاک کنید ، به احتمال زیاد تمام یادداشت های ذخیره شده خود را از دست خواهید داد.

این را بخاطر داشته باشید و عاقلانه انتخاب کنید که انجام این کار برای شما ایمن است.

برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف نصب کنید

اگر مدت زمان طولانی است که تلفن خود را دارید ، به احتمال زیاد این تلفن به خانه بسیاری از برنامه هایی که استفاده نمی کنید تبدیل شده است. به ویژه بازی ها می توانند فضای ذخیره سازی ارزشمند زیادی را اشغال کنند.

با رفتن به تنظیمات> برنامه ها ، لیستی از همه برنامه های موجود در تلفن و میزان فضای ذخیره سازی آنها را دریافت خواهید کرد. بعضی از تلفن ها حتی آخرین باری که از هر برنامه استفاده شده است را نشان می دهند، بنابراین می توانید از این موارد بی استفاده راحت تر خلاص شوید.

از یک برنامه تمیز کردن اختصاصی استفاده کنید

نمی توانید با مرور منوها و پاک کردن دستی حافظه پنهان و حذف پرونده های ناخواسته مزاحم شوید؟

خوب ، شما همیشه می توانید برنامه ای نصب کنید که این کار را برای شما انجام دهد! دلیل این که ما این پیشنهاد را به عنوان آخرین پیشنهاد خود قرار داده ایم این است که فروشگاه Play مملو از برنامه هایی است که می گویند آنها تلفن شما را تمیز می کنند و حتی عملکرد را بهبود می بخشند اما هدف بسیاری از آنها کاملا متفاوت است. از مواردی تا حدی خوش خیم که فقط تبلیغات زیادی را در چهره شما ایجاد می کند ، تا مواردی که مستقیماً اطلاعات شخصی شما را برای نهادی ناشناخته ارسال می کنند ، برنامه های تمیز کردن تلفن های هوشمند گاهی اوقات می توانند ضرر بیشتری داشته باشند.

اگر بخواهید فضای تلفن خود را به روش تنبل آزاد کنید ، برخی از آنها ارزش اعتماد شما را دارند.

CCleaner

CCleaner نامی است که بسیاری از کاربران کامپیوتر با آن آشنا هستند ، زیرا بیش از یک دهه است که وجود دارد و اکنون در Android است که به شما کمک می کند تا با مشکلات تلفن همراه خود کنار بیایید.

پیمایش در CCleaner کاملاً ساده است.

روی Quick Clean ضربه بزنید تا لیستی از مواردی که CCleaner قصد حذف آن را دارد را بدست آورده و موارد اضافی را که می خواهید از لیست ارائه شده انتخاب کنید.

روی Finish Cleaning ضربه بزنید و کارتان تمام شد!

اگر Quick Clean فضای کافی برای نیازهای شما را آزاد نکرد ، از Media Overview و Apps Overview ، اطلاعات دقیق تری دریافت خواهید کرد و می توانید پرونده های جداگانه (یا برنامه ها) را برای حذف انتخاب کنید.

Files by Google

برنامه مفید دیگری از طرف خود گوگل ارائه می شود.
همانطور که از تصاویر بالا می بینید ، Files به اندازه CCleaner تهاجمی نیست. این برنامه به جای اینکه برنامه هایی که برای نیازهای خودشان ذخیره نمی کنند ، روی پرونده های شما جمع شده است. حتی از هوش مصنوعی برای تشخیص اینکه کدام عکسها ممکن است از اهمیت کمتری برخوردار باشند و باید حذف شوند و همچنین پرونده های بزرگتری که می خواهید برای جدا کردن انتخاب کنید استفاده می کند. از آن زمان ، فقط کافی است یک دکمه بزنید و بقیه تاریخ است.

Avast Cleanup & Boost

Avast نام محبوب دیگری در صنعت نرم افزار است. برنامه تمیز کردن فضای ذخیره سازی آن دارای تمام ابزارهای لازم است تا به راحتی از شر پرونده های ناخواسته مسدود کننده تلفن خود خلاص شوید.

AVG Cleaner

و در آخر، ما AVG Cleaner داریم. AVG برای همیشه وجود داشته است و موفقیت در برنامه های اندرویدی بسیار موفق بوده است. برنامه Cleaner به شما کمک می کند نه تنها در هر زمان که فضا را خالی کردید فضای خالی آن را آزاد کنید ، بلکه می تواند به صورت دوره ای و بصورت خودکار آن را انجام دهد ، اگر این همان چیزی باشد که شما ترجیح می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟