آموزش و ترفند

چگونه گوشی هوشمند گمشده خود را پیدا کنیم

این روزها از دست دادن تلفن شما بیش از هر زمان دیگری هزینه بر است. تلفن‌ها نه تنها خودشان گران هستند، بلکه بدون آنها ، شما نه تنها ارتباط خود را با دنیا قطع می‌کنید بلکه به طور بالقوه روش پرداخت و حتی کلید ماشین خود را نیز از دست می‌دهید!

خوشبختانه یکی از مواردی که تلفن‌های هوشمند در آن پیشرفت کردند، کمک به یافتن آنهاست. البته محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. اگر باتری تلفن شما از بین رفته است یا تلفن اتصال اینترنتی ندارد، علاوه بر جستجوی آن به روش قدیمی، کارهای زیادی نمی‌توان انجام داد: با جستجو.

در ادامه، ما قبل از شروع پیگیری مراحل، چندین روش محبوب و مناسب برای یافتن مکان گوشی هوشمند گمشده را به شما نشان خواهیم داد. بنابراین چنین دستورالعملی بسیار مناسب خواهد بود.

 

چگونه تلفن اندرویدی خود را پیدا کنم

اگر تلفن هوشمند اندرویدی شما وجود ندارد ، ساده ترین راه برای جستجوی آن از طریق دستگاه دیگری است که با استفاده از همان حسابی که در تلفن شما است ، بر روی آن وارد شده اید. این می تواند تلفن قدیمی‌تر، تبلت، لپ تاپ یا رایانه رومیزی شما باشد.

برای پیدا کردن تلفن خود از طریق مرورگر رایانه شخصی:

Google.com را باز کنید ، “پیدا کردن تلفن من” را در نوار جستجو تایپ کنید و enter را فشار دهید. نقشه آخرین موقعیت مکانی تلفن را نشان می دهد. اگر مکان همان مکان شماست، می‌توانید بر روی Ring کلیک کنید. با این کار 5 دقیقه تلفن زنگ می خورد یا تا زمانی که دکمه روشن / خاموش فشار داده شود.

این کار پیدا کردن تلفنی را که بین بالشت های کاناپه لیز خورده یا جایی غیرمعمول مانده است بسیار آسان می کند. اگر رابط نقشه نشان داده شده در بالا نشان داده نمی‌شود ، بر روی اولین نتیجه کلیک کنید که باید “یافتن تلفن خود، حساب Google” است. در یک دستگاه تلفن همراه ، روند کار به این شکل است:

 1. در جستجو گوگل گوشی find my phone را تایپ کنید.
 2. تلفن گمشده را از لیست انتخاب کنید.
 3. اگر مطمئن هستید تلفن نزدیک است ، روی Ring ضربه بزنید یا اگر در خارج از منزل آن را جابه جا نکرده اید ، مکان را پیدا کنید.

اگر به هیچ یک از دستگاه های خود دسترسی ندارید ، بخواهید از تلفن دوست خود استفاده کنید و فقط با چند مرحله اضافی همان روند را طی کنید:

 1. در هر مرورگر اینترنتی یک تب خصوصی باز کنید.
 2. به google.com بروید.
 3. با حساب Google خود وارد شوید
 4. “Find my phone” را در نوار جستجو تایپ کنید و enter را فشار دهید.
 5. تلفن گمشده را از لیست انتخاب کنید.
 6. اگر مطمئن هستید تلفن نزدیک است ، روی Ring ضربه بزنید یا اگر در خارج از منزل آن را جابه جا نکرده اید ، مکان را پیدا کنید.

چگونه گوشی هوشمند گمشده خود را پیدا کنیم

چگونه آیفون خود را پیدا کنم

iPhone و سایر دستگاههای Apple شما می توانند با استفاده از برنامه Apple Find Find من قرار بگیرند. باز هم ، اگر دستگاه دیگری غیر از تلفن خود داشته باشید که از قبل حساب کاربری خود را روی آن داشته باشید ، راحت تر است.

در اینجا نحوه پیدا کردن iPhone خود از طریق برنامه Find My در یک دستگاه تلفن همراه وجود دارد:

 1. برنامه Find My را باز کنید.
 2. روی دستگاهها ضربه بزنید.
 3. از لیست دستگاه ها ، روی آیفون گمشده ضربه بزنید.
 4. اگر تلفن نزدیک شما است، روی پخش صدا ضربه بزنید ، در غیر این صورت به مکانی که روی نقشه نشان داده شده بروید.

اگر دستگاه Apple با حساب کاربری خود ندارید ، می توانید از هر تلفن یا رایانه متصل به اینترنت استفاده کنید و از Find My از iCloud.com استفاده کنید. مراحل زیر است:

 1. مرورگر اینترنت را باز کنید.
 2. به iCloud.com/find بروید.
 3. با Apple ID خود وارد شوید.
 4. آیفون گمشده را از فهرست کشویی در بالای مرکز صفحه انتخاب کنید.
 5. اگر مکان با موقعیت مکانی شما مطابقت دارد ، روی Play Sound کلیک کنید ، در غیر این صورت به مکانی که روی نقشه نشان داده شده است بروید.

برنامه Find My اپل ممکن است با انتشار iOS 14 بسیار مفیدتر شود. اپل در حال آماده سازی است تا اجازه دهد محصولات شخص ثالث به برنامه اضافه شوند، بنابراین شما می‌توانید دقیقاً مانند دستگاه‌های Apple خود آنها را ردیابی کنید. این دستگاه‌ها احتمالاً باید قبل از اینکه اپل اجازه ورود به آنها را دهد، نیازهای خاصی را برآورده سازد، اما همچنان خبر خوبی برای کاربران است. AirTag نیز همچنین “پیدا کردن چیزها” را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد، زیرا می‌توانید تقریباً آن را به هر چیزی متصل کنید و از طریق برنامه Find My به دنبال آن بگردید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟