• خانه
  • اخبار
  • کاهش ۳۰۰۰ شغل مایکروسافت در پی جدا شدن از نوکیا

کاهش ۳۰۰۰ شغل مایکروسافت در پی جدا شدن از نوکیا

هنگامی که نوکیا مدیر عامل شرکت مایکروسافت را به عنوان مدیر عامل شرکت نوکیا برای یک همکاری صمیمانه انتخاب کرد، هیچکس حدس نمی زد که تنها چند سال بعد از این همکاری، مایکروسافت به فراگیر شدن خدمات و دستگاه های نوکیا به ارزش ۷ میلیارد دلار پایان بدهد و باقی مانده های نوکیا را کاملا از بین ببرد. در حال حاضر مایکروسافت از نزدیک به ۳۰۰۰ اخراج در بخش سخت افزاری گوشی های هوشمند خبر می دهد، این عمل به طور موثری شغل هایی که در بخش نوکیا جذب شده اند را کاملا از بین می برد.

این یک راه پر پیچ و خم و طولانی برای رسیدن مایکروسافت به این نقطه بوده است. مایکروسافت در سال ۲۰۱۰ از ویندوز فون به عنوان پلت فرمی برای جایگزین شدن با موبایل های قدیمی با سیستم عامل ویندوز خبر داد.این مسئله قطع رابطه بزرگی با گذشته کاری اش ساخت،که در نتیجه به کارگیری طرحی جدید برای برنامه ها و رسانه ها و همچنین یک رابط کاربری کاملا جدید را در پی داشت، البته این رابط کاربری در مقایسه با رقبایش Android و ios کمبودهایی داشت که با وجود منابع و ابتکار های مایکروسافت می توانست به سرعت جبران شود اما هیچگاه عملی نشد.

منصوب شدن Stephen Elop به عنوان مدیر عامل نوکیا در اواخر سال ۲۰۱۰ به ویندوز فون پتانسیل پیشرفت کردن را داد. او نامه ای درباره ی “سوختن پلت فرم ها” به کارمندان نوکیا فرستاد.او توضیح داده بود که سیستم عامل سیمبیان این شرکت رقابتی نیست که در نهایت نوکیا به سراغ ویندوز فون رفت، اما این تغییرات در فروش چنگی به دل نمی زد. سرانجام در سال ۲۰۱۳ مایکروسافت برای خرید تجاری گوشی های هوشمند نوکیا به توافق رسید اما تنها پس از یک سال، این توافق منجر به کاهش هزاران شغل شد.

کاهش ها پایان نیافت و در دور جدید، خبر کاهش ۲۸۵۰ شغل دیگر از مایکروسافت رسید. این خبر از یک پرونده نظارتی در ایالات متحده منتشر شد که مایکروسافت در پاسخ خواستار ارزیابی مجدد و تکیه بر منابع معتبری بود، که پس از آن نیز کاهش ۱۸۵۰ شغل در بخش اسمارت فون ها اتفاق افتاد. پس از آن مایکروسافت تایید کرد که در بخش اسمارت فون ها شکست خورده است اما از لحاظ فنی این پایانی غم انگیز برای ویندوز در اسمارت فون ها نیست،البته باید این مسئله را در نظر داشت که هنوز بدون وجود کارکنان بخش توسعه نرم افزاری، کار هایی که مایکروسافت می تواند در بخش موبایل انجام می دهد شگفت انگیز است.

 

منبع : زوم تک

مطلب پیشنهادی