کدام کشور بیشترین حمله سایبری جهان را انجام می‌دهد؟

کلمه حمله سایبری برای بسیاری از ما به یک کابوس بدل شده است، تلفن‌های همراه هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها، ساعت‌های هوشمند، کامپیوترها خانگی و هر چیزی که بخشی از زندگی امروزی ما شده است، به‌واسطه این حملات با خطر روبرو خواهد بود و در این میان همه ما می‌دانیم که در تمامی کشورهای جهان هکرهایی وجود دارند که می‌خواهند از طریقه‌ای غیرقانونی و غیراخلاقی به درآمد برسند.

بااین‌حال کدام کشورهای جهان بیشترین خطر را در این زمینه ایجاد می‌کنند؟ بیشترین مهاجمان سایبری جهان در کدام کشورهای جهان حضور دارند؟ در پاسخ به این سوال مسلما نخستین کشورهایی که ممکن است به آن‌ها فکر کنیم، کشورهای مانند روسیه و امریکا هستند. فیلم‌های هالیوودی و تمرکز شرکت‌های بزرگ فناوری در امریکا موجب شده است تا همه فکر کنند که این کشور بزرگ‌ترین پایگاه هکرهای جهان را در اختیار دارد. از سوی دیگر تبلیغات شدید آمریکا و جنگ سرد دیجیتالی آن‌ها با روسیه موجب شده است که پاسخ بسیاری به سوال یادشده، کشور روسیه باشد. دیگر کاندیدای بدیهی برای این امر نیز کشور چین است که ماجراهای مخصوص به خود را دارد. بااین‌حال خطرناک‌ترین کشور جهان هیچ‌کدام از این سه مورد نیست.

در کمال ناباوری، کشور سنگاپور بیشترین مهاجمان سایبری جهان را در خود جای‌داده است و بیشترین تعداد حمله سایبری در تمام جهان از طریق این کشور انجام می‌شود. البته دلیل این موضوع نیز کاملاً ساده بوده و قابل توصیف است. جریان اینترنت در کشور سنگاپور به نحوی است که بیشتر اینترنت این کشور از طریق درگاه‌هایی خارج از این کشور تامین می‌شود و همین امر موجب شده است تا سنگاپور به یک بهشت برای هکرها بدل شود، جایی که به‌راحتی می‌توانند با خطر کمتری در زمینه افشا شدن راز سیاهشان به عمل خود ادامه بدهند. با تمامی این تفاسیر به یاد داشته باشید که مثل همیشه، نخستین لایه امنیتی شما در برابر این حملات، خود شما هستید. پس رمزهای عبور پیچیده‌تری را انتخاب کرده و به شبکه‌های ناامن متصل نشوید تا امنیت شما بالاتر برود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟