• خانه
  • اخبار
  • کوالکام خواستار توقف تولید و فروش آیفون در چین شد

کوالکام خواستار توقف تولید و فروش آیفون در چین شد

کوالکام علیه اپل

کوالکام در طی طراحی پرونده‌ای حقوقی در چین خواستار ممنوعیت تولید و فروش آیفون‌ها در این کمپانی شد. این پرونده درواقع مربوط به نقض حق ثبت اختراع بوده و به دنبال مدد خواهی حقوقی است. این پرونده را می‌توان جزو آخرین پرونده‌های حقوقی دانست که در راستای دعوای حقوقی اپل و کوالکام تنظیم‌شده است و این شرکت این بار در آن خواستار دریافت هزینه‌های صدور مجوز توسط اپل شده است.

کریستین تریمبل به‌عنوان سخنگوی کوالکام اظهار داشته است که:« اپل بدون پرداخت پول از فناوری‌های ابداعی کوالکام استفاده می‌کند. همچنین جالب است بدانید که اپل این دعوای حقوقی را در ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی و با پرونده‌ای ۱ میلیارد دلاری آغاز کرد و کوالکام را به درخواست حق امتیاز مجوز فناوری‌هایی محکوم کرد که هیچ دخالتی در آن‌ها نداشته است.

البته این غول دنیای پردازنده نیز در این زمینه ساکت نماند و پرونده حقوقی خود را در ماه آوریل به جریان انداخت و اپل نیز متعاقباً از پرداخت پول به تولیدکنندگان آیفون سرباز زد و همین امر نیز این سازنده پردازنده‌های بین‌المللی را تا حدی با مشکل روبرو ساخت که مجبور شد تا درآمد سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۷ میلادی خود را تا نیم میلیارد دلار کاهش دهد.

در ماه جولای نیز این شرکت با پرونده‌سازی علیه اپل در کمیسیون تجارت بین‌المللی ایالات‌متحده این اختلافات را تشدید کرد و از آن‌ها خواست تا ورود آیفون‌های غیرقانونی به آمریکا را ممنوع کنند.  آخرین پرونده این دعواها نیز که به‌تازگی در پکن ایجادشده است سه ثبت اختراع غیراستاندارد را پوشش می‌دهد که در ۲۹ سپتامبر شکل‌گرفته و هنوز عمومی نشده‌اند. بااین‌حال هنوز نتایج این پرونده مشخص نیست و اپل و کوالکام در این زمینه پاسخی قطعی نداده‌اند. حال باید دید که در نهایت شرایط این پرونده پیچیده به چه پایانی منتهی خواهد شد زیرا هیچیک از طرفین قصد ندارند تا خودشان را از این رقابت کنار بکشند.

مطلب پیشنهادی