گارتنر می گوید فروش آیفون افت بی سابقه داشته است

30 بهمن 1394

به گزارش گارتنر، فروش جهانی موبایل های هوشمند در یک چهارم پایانی سال ۲۰۱۵ حدود ۹٫۷ درصد رشد داشته است. این رشد برای صنعت بزرگی مثل گوشی های همراه بسیار کم است و کندترین ضریب رشد را از آن خود کرده است. البته در نیمه چهارم سال ۲۰۱۵ تا به حال حدود ۴۰۳ میلیون گوشی هوشمند فروخته شده که در کل سال رقمی به اندازه ۱٫۴ میلیارد واحد گوشی را شامل می شود. شایان ذکر است که این فروش نسبت به سال ۲۰۱۴ حدود ۱۴٫۴ درصد افزایش یافته است.

آندروید نیز هنوز پیشگام فروش در بین سیستم عامل اسمارت فون هاست. سیستم عامل متن باز گوگل تا به حال حدود ۸۰٫۷ درصد از فروش سالانه گوشی های هوشمند را از آن خود کرده که این آمار در سه ماه گذشته بسیار فوق العاده است. درصد رشد این سیستم عامل محبوب در سال ۲۰۱۵ حدود ۱۶٫۶ درصد بود.

آخرین قسمت از سال ۲۰۱۵ ، سامسونگ و هوآوی، لقب پرفروش ترین شرکت های سال را به خود اختصاص دادند. این آمار موثق که در بازه زمانی اکتبر تا دسامبر گرفته شده، هوآوی حدود ۱۰۴٫۹ میلیون دستگاه فروخته است که شامل ۲ درصد افزایش فروش می­­باشد.

اپل چندی پیش بود که اعلام نمود فروش آیفون نسبت به قبل، کمی افزایش داشته است. اما طبق آمار های دقیق گارتنر، این شرکت حدود ۴٫۴ درصد کاهش فروش را متحمل شده است. این اولین باری است که اپل در یک بازه زمانی کاهش فروش را تجربه می­کند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟