گذاشتن کوییز در استوری اینستاگرام با آموزش تصویری

16 اردیبهشت 1398
استوری اینستاگرام,گذاشتن کوییز در استوری اینستاگرام با آموزش تصویری,فالوور,اینستاگرام,استیکر,کوییز,Quiz,آزمون,گوگل پلی,شبکه اجتماعی,موبایلستان,Mobilestan,آموزشی

این روزها در بخش استوری اینستاگرام میان کاربران بسیار محبوب شده است؛ به طوری که روزانه هزاران ویدیو و عکس از طریق آن به اشتراک گذاشته می شود. با توجه به استقبال فراوان افراد از قابلیت استوری، اینستاگرام آپدیت های گوناگونی را برای افزودن ویژگی های جدید به آن در نظر می گیرد . یکی از قابلیت های تازه اضافه شده به اپلیکیشن این شبکه اجتماعی، Quiz نام دارد که از منوی استیکرهای بخش استوری در دسترس است. با این ویژگی جدید می توانید سوالی را همراه با چهار گزینه مختلف برای جواب مطرح کنید. یکی از گزینه های ایجاد شده باید به عنوان جواب صحیح مشخص شود. بعد از انتشار استوری حاوی کوییز، فالوورها به سوال پاسخ می دهند و شما از گزینه انتخابی آن ها باخبر خواهید شد با آموزش تصویری تیم موبایلستان در خصوص گذاشتن کوییز در استوری اینستاگرام همراه شوید.

مطالب مرتبط

آموزش به زبان انگلیسی و فارسی در برنامه اینستاگرام:

برای قرار دادن کوییز در استوری اینستاگرام کافی است مراحل توضیح داده شده در ادامه را به ترتیب دنبال کنید.

اپلیکیشن اینستاگرام را با توجه به نوع سیستم عامل خود از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید.

 1. برنامه را اجرا کنید.
 2. با سوایپ به راست یا کلیک روی تصویر پروفایل(در زبان انگلیسی و یا حتی فارسی در اینستاگرام بر روی عکس دوربین فشار دهید)، به منوی استوری وارد شوید.
 3. استوری خود یک عکس(برای آوردن عکس در قسمت استوری به زبان انگلیسی بر روی گزینه Normal و در قسمت استوری زبان فارسی نیز گزینه عادی ) و یا گزینه (تایپ کنید در استوری به زبان فارسی) و (Type در استوری به زبان انگلیسی) انتخاب کنید.
 4. روی آیکون استیکر () کلیک کنید.
 5. میان گزینه های نمایان شده، (QUIZ در استوری به زبان انگلیسی ) و (آزمون در استوری به زبان فارسی)  را برگزینید.
 6. در بخش بالایی استیکر، سوال خود را تایپ کنید.
 7. با کلیک روی باکس های پایین، یکی یکی گزینه ها را مشخص کنید. پس از آن کافی است گزینه صحیح را لمس کنید تا به رنگ سبز دربیاید.
 8. با کلیک روی Done یا تیک استیکر را ذخیره کنید.
 9. در آخر محل قرار گیری استیکر را مشخص و پس از آن استوری را منتشر کنید.(در آموزش تصویری به دو صورت زبان انگلیسی و فارسی در زیر انجام دهید)
چگونه کاربران مزاحم را در تلگرام بلاک کنیم ؟

شما میتوانید این ویدیو آموزشی را بصورت زبان فارسی و انگلیسی(لاتین)  در برنامه اینستاگرام در موبایل خود تست کنید.

برای گذاشتن کوییز در استوری اینستاگرام به نکات زیر هم توجه کنید:

 • بعد از انتشار استوری حاوی کوییز، فالوورهای شما می توانند به آن پاسخ دهند. البته کاربرانی که اینستاگرام خود را آپدیت نکرده اند، قادر به انجام این کار نیستند.
 • در مرحله 7 می توانید روی بوم رنگ کلیک کنید و استایل رنگی استیکر را تغییر دهید.
 • افراد بعد از انتخاب گزینه مورد نظر، از صحیح یا غلط بودن آن مطلع خواهند شد.
 • مانند استوری های معمولی، امکان کنترل بازدیدکنندگان به شما داده می شود. در این صفحه پاسخ فالوورها و همچنین درصد انتخاب شده هر گزینه نمایان خواهد بود.

بیشتر بخوانید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

  مطلب پیشنهادی