اخبار

گزارش روز نخست الکامپ ۹۶، هرج‌ومرج در فضایی بزرگ و فناورانه

گزارش روز نخست الکامپ

پس از یک روز طولانی، نخستین روز نمایشگاه الکامپ به پایان رسید و در ادامه در موبایلستان به بررسی این نمایشگاه در روز نخست آن خواهیم پرداخت.

نکات مثبتی در این نمایشگاه به چشم می‌خورد که پیش‌ازاین به مقوله افزایش فضای برگزاری نمایشگاه اشاره شده بود ولی مهم‌ترین نکته مثبت نمایشگاه امسال را می‌توان زمان اجرای آن دانست. برگزاری الکامپ در فصل تابستان موجب شده است تا دیگر شاهد تداخل نمایشگاه‌ها و البته ترافیک وحشتناک در مسیر ورود و بازگشت از نمایشگاه نباشیم. البته ترافیک نسبی در این مسیرها به چشم می‌خورد ولی این حجم به‌هیچ‌عنوان با مقدار غیرقابل‌تحمل نمایشگاه‌های دیگر قابل مقایسه نبود.

دیگر نکته مثبت نمایشگاه امسال این بود که علیرغم محدودیت‌های امکاناتی برای شرکت‌کنندگان بخش استارت‌آپ، این شرکت‌کنندگان توانسته بودند شور و هیجانی بی‌نظیر را در بخش خود به وجود بیاورند که این امر الکامپ سال ۹۶ یا دوره ۲۳ را از تمامی نمایشگاه‌های پیشین متمایز کرده بود. همچنین بزرگ بودن نمایشگاه و تعداد بالای شرکت‌کنندگان موجب شده بود که عملا پوشش دادن تمامی نمایشگاه در یک روز، امری غیرممکن باشد.

با این وجود نکته منفی اصلی روز نخست را می‌توان غوغا و بلبشوی شدید تبلیغاتی در مقابل نمایشگاه و حتی داخل بعضی از سالن‌ها دانست. شرکت‌ها با استفاده از تکنیک‌های تبلیغاتی اولیه‌ای مانند ارائه کارت‌های تخفیف و سیم‌کارت‌های رایگان توانسته بودند تا جمعیت زیادی را به نمایشگاه بکشانند ولی این جمعیت به‌هیچ‌عنوان ارزش نمایشگاه را بالاتر نمی‌برند زیرا نمایشگاه حرفه‌ای الکامپ باید میعادگاه متخصصان فناوری و دوستداران واقعی فناوری باشد ولی روز نخست نمایشگاه امسال بیشتر شبیه به یک تفرج‌گاه یا سیزده به در خانوادگی بود که اندکی حس و حال فناوری را به آن داده بودند. همچنین تعداد غرفه‌های خارجی حاضر در این نمایشگاه نیز به‌شدت ناامید کننده بود و بدون شک انتظار بهبود حضور شرکت‌های برون‌مرزی در این نمایشگاه نه‌تنها بی‌راه نیست بلکه می‌تواند موجب بهبود کلی کیفیت الکامپ نیز بشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا