گزارش عملکرد سه ماهه دوم فیس‌بوک منتشر شد؛ افزایش درآمدی فراتر از انتظار

08 مرداد 1395

گزارش عملکرد کمپانی فیس بوک در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در حالی منتشر شد که آمار و ارقام از ثبت درآمدی بالغ برای ۶٫۴۴ میلیارد دلار برای این غول دنیای فناوری خبر می دهند.

همانطور که انتظار می رفت تیم تحت هدایت زاکربرگ توانست در این بازه زمانی عملکردی قابل قبول را از خود نشان دهد و رشدی محسوس را حتی فراتر از پیش بینی های تحلیلگران ثبت کرد. به طوری که در یکی از پیش بینی ها، تعداد کاربران فعال در ماه این شبکه اجتماعی برابر با ۱٫۶۹ میلیارد نفر در سه ماهه دوم برآورد شده بود که امروز فیس بوک این میزان را برابر با ۱٫۷۱ میلیارد کاربر عنوان کرد. همچنین، در این گزارش آمده است که روزانه حدود ۱٫۱۳ میلیارد کاربر از این شبکه بزرگ اجتماعی استفاده می کنند.

از سویی دیگر، تحلیلگران درآمد ۶٫۰۲ میلیارد دلاری را در سه ماهه دوم امسال برای فیس بوک پیش بینی کرده بودند که در گزارش امروز، این رقم برابر با ۶٫۴۴ میلیارد دلار عنوان شد. رقمی که در مقایسه با عملکرد این شرکت در بازه زمانی مشابه در سال گذشته، از افزایشی محسوس در میزان درآمدها حکایت دارد.

به طور خلاصه، می توان گفت که فیس بوک توانست سه ماهه ای فراموش نشدنی را در سال ۲۰۱۶ پشت سر بگذارد و بر تعداد کاربران خود، نه تنها در مقایسه با سال گذشته، بلکه سه ماهه اول سال جاری بیافزاید.

این در حالیست که بسیاری از شرکت های بزرگ دنیای فناوری همچون اپل و توییتر نتوانستند آن چنان که باید و شاید در این بازه زمانی موفق عمل کنند و به ترتیب، کاهش فروش آیفون ها و افت ۱۳ درصدی سهام را تجربه کردند.

ژاپن روی لیبرا ارز دیجیتال فیسبوک تمرکز می کند

 

zuck
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی