گزارش موبایلستان از رونمایی از هواوی Mate 10 – بخش ۳

282
۲۴ مهر ۱۳۹۶
هواوی Mate 10

هواوی Mate 10

در این سری از مقالات می‌توانید با فرایند رخ داده در مراسم رونمایی از هواوی Mate 10 آشنا شده و جزئیات مربوط به این تلفن همراه را مشاهده کنید.

پس از صحبت از پردازنده و ویژگی‌های صفحه‌نمایش هواوی  Mate 10 Pro، این بار نوبت به طراحی صفحه‌نمایش آن رسید. ریچارد یو به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی هواوی و همچنین معرفی کننده این تلفن همراه هوشمند، طراحی دستگاه یادشده را بسیار مناسب خواند و اعلام کرد که در دست‌گیری این تلفن ۶٫۰ اینچی چندان دشوار نبوده و حس در دست‌گیری تلفن‌های ۵٫۵ اینچی را به کاربر القا می‌کند.

سپس او به سراغ معرفی صفحه‌نمایش هواوی Mate 10 رفت. این دستگاه هوشمند جدید هواوی مجهز به صفحه‌نمایش ۵٫۹ اینچی ۲K با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰  است. همچنین نسبت صفحه‌نمایش به بدنه این دستگاه نیز میزان استاندارد ۱۶:۸ تعیین‌شده است که به گفته یو با بسیاری از نرم‌افزارهای تلفن همراه هوشمند سازگاری دارد. یکی از تفاوت‌های اصلی این صفحه‌نمایش با نمونه قرارگرفته بر روی هواوی  Mate 10 Pro، میزان روشنایی بهبودیافته آن اظهار شد که از نمونه‌های مشابه خود به میزان ۳۰ درصد روشن‌تر خواهد بود. همچنین یکی از خصوصیات بارز دیگر این صفحه‌نمایش تجهیز آن به فناوری RGBW است که میزان مصرف باتری بر روی این سری از صفحه‌نمایش‌ها نسبت به نمونه‌های مجهز به  فناوری RGB بسیار کمتر است.

او در ادامه اعلام کرد که این تلفن همراه هوشمند مشخصاً برای خواندن و وب گردی بهبودیافته است و فناوری RGBW نیز در این امر بسیار کمک‌حال بوده است. اما RGBW چیست؟ RGBW درواقع مخفف رنگ‌های قرمز، سبز، آبی و سفید است که آخرین رنگ به‌تازگی به این فناوری افزوده‌شده است زیرا پس‌زمینه بسیاری از نرم‌افزارهای تلفن‌های همراه هوشمند به رنگ سفید بوده و با افزودن این رنگ جدید به لیست این فناوری که پیش‌ازاین کار RGB خوانده می‌شد، مصرف باتری این دستگاه بسیار کاهش‌یافته است.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی