• خانه
  • اخبار
  • گزارش موبایلستان از رونمایی از هواوی Mate 10 – بخش ۵
هواوی Mate 10

گزارش موبایلستان از رونمایی از هواوی Mate 10 – بخش ۵

هواوی Mate 10

در این سری از مقالات می‌توانید با فرایند رخ داده در مراسم رونمایی از هواوی Mate 10 آشنا شده و جزئیات مربوط به این تلفن همراه را مشاهده کنید.

در ادامه صحبت‌ها درباره طراحی فشرده و همچنین قابلیت‌های صفحه‌نمایش تلفن‌های همراه هوشمند جدید هواوی Mate 10 و هواوی Mate 10 Pro این بار صحبت از دلیل عدم استفاده این کمپانی از فناوری تشخیص چهره به میان آمد. ریچارد یو به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی هواوی و همچنین رونمایی کننده از این دو تلفن همراه هوشمند دراین‌باره ادعا کرد که باز کردن قفل دستگاه با استفاده از حسگر اثرانگشت تنها ۰٫۳۳ ثانیه زمان نیاز دارد و این در حالی است که برای قفل‌گشایی با استفاده از فناوری تشخیص چهره می‌بایست ابتدا تلفن را روبرو صورت گرفت و بعد از عمل تشخیص چهره، قفل دستگاه بازخواهد شد.

ریچارد یو سپس به جایگاه حسگر اثرانگشت دیگر این دو دستگاه اشاره کرد و در مقایسه با پرچم‌داران جدید سامسونگ اظهار داشت که این حسگر در جای طبیعی خود قرارگرفته است و برخلاف سامسونگ گلکسی اس ۸ اثرانگشت افراد با لنز دوربین برخورد نخواهد کرد.

پس‌ازاین مباحث مربوط به طراحی دوباره صحبت از صفحه‌نمایش دو تلفن همراه هوشمند هواوی Mate 10 و هواوی Mate 10 Pro به میان آمد. به گفته یو، میزان زنده‌بودن و البته طبیعی بودن رنگ‌ها در این دو صفحه‌نمایش بادید کامل بسیار بالا است. از طرف دیگر طراحی بدنه پشتی تلفن همراه هوشمند یادشده به نحوی است که تمامی اجزا دوربین آن بر روی یک نوار قرارگرفته است. همچنین از دیگر ویژگی‌های این دو تلفن همراه هوشمند طراحی متقارن در بدنه پشتی و جلویی آن‌ها است که زیبایی ویژه و منحصربه‌فردی را به این دو دستگاه بخشیده است.

به‌علاوه در طراحی این دو تلفن همراه هوشمند می‌توان ‌هارمونی بسیار زیبایی را در ترکیب فلز و شیشه خمیده سه‌بعدی در این دو پرچم‌دار هواوی مشاهده کرد که قرارگیری آن در دست را بسیار آسان ساخته است. البته در طراحی شیشه بدنه هواوی Mate 10 و هواوی Mate 10 Pro نیز از شیشه لوکس چندلایه بسیار مقاومی استفاده‌شده است که ازلحاظ ضخامت به نسبت نسخه‌های قبلی آن قوی‌تر است.

مطلب پیشنهادی