گلکسی اس ۷ اج تا چند ساعت بعد از تماس با آب شارژ نمی شود !

15 اسفند 1394

سامسونگ برای اولین بار در گلکسی اس ۵، قابلیت ضدآب بودن را به گوشی های هوشمند خود آورد. اما در تولید گلکسی اس ۶، بدلیل ویژگی‌های طراحی و استفاده از متریل متفاوت در بدنه و پورت‌ها، قابلیت ضدآب و ضد غبار بودن را حذف کرد و سپس در جدیدترین نسل این اسمارت‌فون یعنی گلکسی اس ۷ ( Galaxy S7 ) و گلکسی اس ۷ اج ( Galaxy S7 Edge )، دوباره خاصیت ضدآب بودن را قرار داد اما با یک تفاوت؛گلکسی اس ۷ اج تا چند ساعت بعد از تماس با آب شارژ نمی شود !

بدلیل برخوردار بودن از استاندارد IP68، گلکسی اس ۷ (Galaxy S7) و گلکسی اس ۷ اج، هردو تاحد زیادی از قابلیت ضد آب بودن برخوردار هستند و میتوانند به مدت ۳۰ دقیقه و تا عمق ۱.۵ متری (۵ فوت) زیر آب دوام بیاورند. این ویژگی در تمام تبلیغات سامسونگ و به طور گسترده‌ای مطرح شد اما نکته‌ای که گفته نشد، مربوط به شارژ کردن باتری بعد از تماس با آب بود. قضیه این است که بعد از تماس دیوایس با آب یا بردن آن به زیر آب، تا چند ساعت نمی‌توانید باتری آن را شارژ کنید.

این موضوع برای اولین بار توسط یکی از کاربران انجمن XDA Developers به نام xxaarraa مطرح شده است. او می‌گوید که تلفن همراه گلکسی اس ۷ اج خود را به زیر آب برده است و با دوربین آن یک عکس در زیر آب گرفته است. اما ۴ ساعت بعد از شنا و زمانیکه او شارژر را به دیوایس خود متصل کرده است، متوجه شده که باتری شارژ نمی‌شود و پیام اروری با متن زیر بر روی صفحه‌ی گوشی نمایش داده شده است:

گلکسی نوت۷ های انفجاری را چگونه شناسایی کنیم

moisture being detected on the charging port

مقداری رطوبت در پورت شارژ دستگاه شناسایی شده است

او سپس مقداری صبر می‌کند و بعد از مدتی با سشوار مو اقدام به خشک کردن پورت شارژر می‌کند اما باز هم همان ارور قبلی را دریافت می‌کند.بنابراین او چند ساعت دیگر هم صبر می‌کند و اینبار یک شارژر را که از قابلیت شارژ سریع هم برخوردار است، به تلفن خود وصل می‌کند و اینبار دیوایس شارژ می‌شود با این تفاوت که قابلیت شارژ سریع کار نمی‌کند!

شارژ نشدن گلکسی اس ۷ اج تا چند ساعت بعد از تماس با آب

برخلاف دیگر اسمارت‌فون‌های ضد آب، گلکسی اس ۷ اج دارای پورت شارژ باز و بدون پوشش است و این موضوع دلیل اصلی این مشکل محسوب می‌شود. درواقع سامسونگ برای اینکه اتصال کوتاه پیش نیاید و آسیبی به دیوایس و یا کاربر نرسد، سنسوری را در این محصول قرار داده است تا کوچکترین مقدار رطوبت را هم شناسایی کند. همچنین ممکن است از طریق نرم افزاری نیز طوری برنامه‌ریزی کرده باشد که اتصال شارژر به دیوایس تا چندین ساعت بعد از تماس با آب برقرار نشود.

بنابراین اگر موبایلتان یک گلکسی اس ۷ اج است، توصیه می‌کنیم به این نکته توجه داشته باشید و میزان شارژ باتری و زمان استفاده از دیوایس را قبل از تماس با آب را برنامه‌ریزی کنید.

منبع: AndroidHeadlines

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی