هواوی p11

گوشی هوشمند هواوی p11 با ۸ گیگابایت رم

هواوی در حال توسعه و عرضه دو گوشی استثنایی p10 و p10 پلاس است،از طرفی شایعاتی از نسل جدید پرچمدار این غول چینی به نام هواوی P11 به گوش می‌رسد. این شایعات در وب‌سایت‌های فناوری چین و شبکه‌ی اجتماعی ویبو منتشر شده است.

طبق شایعات و خبر های غیر رسمی رسیده گوشی پی ۱۱ هواوی به یک پردازنده‌ی کرین ۹۷۰ با لیتوگرافی ۱۰ نانومتری مجهز شود. انتظار می‌رود تراشه‌ی قدرتمند هواوی تا پایان سال معرفی شود و از همین رو زمان معرفی پی ۱۱ می‌تواند مقارن با این زمان باشد. علاوه بر این، گفته می‌‌شود پرچمدار بعدی هواوی به ۸ گیگابایت رم و نمایشگر ۴K مجهز خواهد شد.

از سوی دیگر دکمه‌های لمسی دستگاه زیر نمایشگر تعبیه می‌شوند و اسکنر اثر انگشت نیز با صفحه نمایش یکپارچه خواهد شد. اما نکته‌ی مهم این است که گوشی پی ۱۱ همانند دیگر رقبای خود از یک نمایشگر بدون حاشیه بهره خواهد گرفت و به احتمال زیاد سیستم عامل آن اندروید O به همراه نسخه‌ی جدید رابط کاربری Emotion UI است. با اینکه این شایعات تقریبا به مشخصات دقیق گوشی پی ۱۱ اشاره کرده‌اند؛ اما باید حداقل هشت ماه دیگر منتظر رونمایی رسمی این محصول باشیم.

احتمال عرضه‌ی گوشی پی ۱۱ برای نیمه‌ی اول سال آتی میلادی وجود دارد و انتظار می‌رود دومین محصول این کمپانی با پردازنده‌ی کرین ۹۷۰ باشد؛ چرا که پیش از آن و تا پایان سال ۲۰۱۷ باید منتظر معرفی میت ۱۰ باشیم.

مطلب پیشنهادی