گوگل اطلاعات پشتیبان دستگاه‌های غیرفعال اندرویدی را پاک می‌کند

گوگل اطلاعات پشتیبان دستگاه‌های غیرفعال اندرویدی را پاک می‌کند

گوگل اطلاعات پشتیبان دستگاه‌های غیرفعال اندرویدی را پاک می‌کند

بر اساس گزارش‌های جدید گوگل،نسخه پشتیبان تهیه‌شده از داده‌های تلفن‌های همراه هوشمند اندرویدی در گوگل درایو دو ماه بعد از غیرفعال شدن دستگاه پاک خواهند شد. در همین راستا نیز چندی از کاربران پس از بازگشت به دستگاه‌های هوشمند اندرویدی غیرفعالشان متوجه شدند که اطلاعات پشتیبان آن‌ها از دستگاهشان پاک‌شده است.

برخی از کاربران اظهار می‌کنند که مطمئن هستند که از نرم‌افزارها و پسوردهای وای فای نسخه پشتیبان تهیه‌کرده‌اند تا در آینده با استفاده از این نسخه پشتیبان بتوانند از دستگاه اندرویدی خود استفاده کنند. اما متأسفانه آن‌ها با بازگشت به دستگاه اندرویدی قدیمی خود متوجه شدند که این اطلاعات پشتیبان از بین رفته است و البته این امر به اینجا منتهی نشده و اطلاعات گوگل درایو ۱۰۰ گیگابایتی آن‌ها نیز به‌کلی پاک‌شده است.

به‌این‌ترتیب یکی از متخصصان دراین‌باره اظهار داشت که همیشه تغییر دستگاه اندرویدی و مهاجرت به یک دستگاه اندرویدی جدید کار دشواری بوده است و کاربران باید تعداد بسیاری از نرم‌افزارها را به‌صورت دستی نصب کنند زیرا اندروید نمی‌تواند از بسیاری از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کند. بااین‌حال همیشه استفاده از نسخه‌های پشتیبان گزینه‌ای راحت و بی‌دردسر برای انتقال بخشی از داده‌ها میان دو دستگاه بوده است.  با در نظر گرفتن چنین امری می‌توان درک کرد که پاک شدن نسخه‌های پشتیبان از سوی خود کمپانی گوگل تا چه حد می‌تواند کار کاربر را سخت‌تر کند.

البته جالب است بدانید که این سیاست گوگل امر جدیدی نبوده است ولی بسیاری از کاربران از آن باخبر نبوده‌اند. بااین‌حال در نظر گرفتن چنین امری برای آن دسته از کاربرانی که اطلاعات مهمی را در بخش پشتیبان خود ذخیره کرده و سپس به سیستم‌عامل‌های دیگر مهاجرت کرده‌اند بسیار مهم است.

گوشی‌هوشمند Honor 6 هواوی اندروید ۶٫۰ مارشملو را دریافت کرد

همچنین گوگل اطلاعاتی را درزمینهٔ تاریخ انقضای اطلاعات پشتیبان در درون درایو در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما هیچ اعلانی در این زمینه به کاربران داده نخواهد شد. البته لازم به ذکر است که این کار تنها مختص گوگل نبوده و کمپانی اپل نیز اطلاعات پشتیبان آی کلاود کاربران را بعد از ۶ ماه پاک خواهد کرد.

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی