اخبار

گوگل بالن‌های انتقال‌دهنده اینترنت را بر فراز پورتوریکو به پرواز درمی‌آورد

بالن‌های انتقال‌دهنده اینترنت گوگل

گوگل در تلاش است تا بعد از توفان مهیب ماریا در پورتوریکو برای فراهم‌سازی برقراری تماس ضروری از بالن‌های مجهز به انرژی خورشیدی برای انتقال اینترنت استفاده کند.

گوگل در طی این پروژه که به “پروژه لون” معروف شده است در تلاش است تا ۳۰ عدد از این بالن‌های غول‌پیکر را بر فراز این جزیره پرواز داده و از آن‌ها به‌جای برج‌های برقراری تماس تلفنی‌ای که در اثر طوفان تخریب‌شده‌اند، استفاده کند. بر اساس اعلانات کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات‌متحده، ۸۳ درصد از برج‌های تلفنی در حال حاضر در این منطقه تخریب‌شده و توانایی سرویس‌دهی ندارند و بسیاری از کمپانی‌های ارتباطی در تلاش‌اند تا برجک‌های موقتی را برای این امر در پورتوریکو نصب کنند.

این کمیسیون در ادامه تائید کرد که کمپانی الفابت به‌عنوان کمپانی مادر گوگل در تلاش است تا برای پشتیبانی از اپراتورهای مجوز دار، بخش محدودی از قابلیت‌های ارتباطی آن‌ها را از طریق پروژه لون یا همان بالن‌های انتقال‌دهنده اینترنت ترمیم کند.

لازم به ذکر است که بالن‌های انتقال‌دهنده اینترنت که در لبه‌ی فضا و در ارتفاع بسیار زیاد به پرواز درمی‌آیند برای توسعه ارتباطات اینترنتی برای مردم روستانشین و ساکن مناطق دوردست در تمام دنیا طراحی‌شده بودند که هم‌اکنون کاربری تازه‌ای یافته و برای تلاش‌هایی در جهت کاهش فجایع حاصل از تغییرات اقلیمی نیز به کار گرفته‌شده‌اند.

لازم به ذکر است که گوگل پیش‌ازاین نیز به‌عنوان بخشی از پروژه لون برای مناطق زلزله‌زده پرو خدمات تماس ضروری را فراهم آورده بود. همچنین آجیت پای به‌عنوان رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال درباره این پروژه اظهار داشت که:« مهم است که ما برای پشتیبانی از بازسازی زیرساخت‌های ارتباطی و ترمیم سرویس‌های ارتباطی رویکردی جامعه و هم آهنگ شده اتخاذ کنیم.»

همچنین گوگل تنها کمپانی کمک‌کننده در این فاجعه نیست و تسلا هم باعرضه نصاب‌های باتری بیشتر برای رهایی از این فاجعه کمک خواهد کرد. ایلان مایک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی این شرکت در این رابطه بر این باور که می‌تواند با کمک باتری‌ها و نیروی خورشیدی شبکه برق پورتوریکو را بازسازی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا