گوگل برای شما جای پارک پیدا می‌کند

گوگل برای شما جای پارک پیدا می‌کند

گوگل برای شما جای پارک پیدا می‌کند

امروزه با ترافیکی که در شهرها مشاهده می‌کنیم، رانندگی و رسیدن به مقصد بسیار دشوار شده است اما پیدا کردن جای پارک مناسب پس از رسیدن به مقصد به‌تنهایی فرایندی بسیار خسته کننده است. یافتن پارکینگ‌های عمومی واقع در نزدیکی مکان مورد نظر به‌خصوص در شهرهای بزرگ کار چندان آسانی نیست و البته تنظیم گوگل برای نشان دادن پارکینگ‌های عمومی اطراف موقعیت مکانی شما نیز بسیار محدود است.

با این حال گوگل مانند همیشه از مشکلات کاربران خود به‌خوبی آگاهی دارد و می‌داند که این امر بسیار ملال‌آور است؛ بنابراین در راستای حل مشکل گزینه‌ای برای نشان دادن پارکینگ‌های عمومی نزدیک محل زندگی‌تان در نظر گرفته است. با این حال قابلیت یاد شده فعلا برای شهرهای بزرگ فعال است.

گوگل به تازگی قابلیت جدیدی را ارائه کرده است که با استفاده از آن می‌توانید در هنگام شروع مسیریابی خود به موقعیت پارکینگ‌های عمومی نزدیک مقصد خود نیز دسترسی داشته باشید. این قابلیت شما را به‌جای هدایت به سمت مقصدتان، به‌سوی نزدیک‌ترین پارکینگ عمومی به مقصد هدایت خواهد کرد تا با خیال راحت اتوموبیل خود را پارک کرده و به ادامه مسیریابی بپردازید. هم‌اکنون این قابلیت برای ۲۵ شهر واقع در ایالات متحده آمریکا فعال شده است.

همچنین این قابلیت اکنون به صورتی محدود و ناکامل برای ۲۵ شهر دیگر خارج از ایالات متحده نیز ارائه شده است که میزان سختی و آسانی پیدا کردن جای پارک در مقصد را به شما یادآوری می‌کند ولی هنوز نمی‌تواند موقعیت مکانی پارکینگ‌های عمومی نزدیک مقصد را تشخیص بدهد. میزان سختی و آسانی یافتن جای پارک با کمک فناوری یادگیری ماشینی امکان پذیر شده است پس احتمال خطای آن نیز کم نخواهد بود. با این حال داشتن ایده‌ای کلی درباره میزان جای پارک موجود در مقصد همچنان می تواند بسیار کارآمد باشد. هنوز مشخص نیست که این قابلیت در آینده برای کدام‌یک از کشورهای جهان در دسترس خواهد بود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی