اخبار

گوگل بی‌شرمانه محل قرارگیری شما را شنود می‌کند

گوگل محل قرارگیری شما را شنود می‌کند

اطلاعات جدید منتشر شده از سوی بنگاه های امنیتی خبر از این دارند که گوگل به‌صورت بی‌شرمانه‌ای به سراغ ردیابی موقعیت مکانی شما می‌کند و حتی اگر سیستم موقعیت‌یاب جهانی خود را خاموش کنید، باز هم نمی‌توانید جلوی این کار را بگیرید.

گوگل تا چند سال پیش نقطه مقابل شرکت‌هایی بود که اطلاعات کاربران را شنود می‌کردند ولی با روی کار آمدن سوندار پیچای هندی در این شرکت، به‌تدریج شاهد این هستیم که این شرکت نیز سیاست‌های کثیف شنود کاربران را به اجرا در می‌آورد. ماجرا از این قرار است که گوگل می‌توان تمامی اطلاعات مربوط به محل قرارگیری شما را در هر شرایطی در اختیار داشته باشد. البته شاید فکر کنید که با خاموش کردن قابلیت موقعیت مکانی یا لوکیشن خود را خاموش کنید، از این قابلیت در امان خواهید ماند ولی باید به شما بگوییم که این موضوع به‌هیچ‌عنوان کمکی به شما نخواهد کرد.

حتی اگر به سراغ درآوردن سیم‌کارت خود رفته و سیستم موقعیت مکانی را خاموش کنید، باز هم نمی‌توانید انتظار داشته باشید که گوگل اطلاعات مکانی شما را شنود نکند. با این وجود سوال اصلی این است که گوگل چگونه این کار را انجام می‌دهد؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است: گوگل با استفاده از برجک‌های مخابراتی‌ای که سیگنال‌های آن‌ها به سیم‌کارت شما می‌رسد، موقعیت مکانی شما را کشف می‌کند. برای این کار حتی اگر سیم‌کارت نداشته باشید نیز مشکلی برای گوگل وجود ندارد.

با تمامی این تفاسیر تنها دو راه برای فرار از این سیستم دارید: نخست این‌که به یک سیستم عامل دیگر مهاجرت کنید و دوم این‌که به سراغ قرار دادن تلفن همراه خود در وضعیت پرواز بروید که البته هیچ‌یک از این موارد را نمی‌توان روش مناسبی دانست. در مجموع می‌توان گفت که این اقدام این کمپانی بسیار توهین‌آمیز و نامناسب است و مسئولان این شرکت بهتر است پاسخ مناسبی برای کاربران عصبانی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟