گوگل به دریافت سریع‌تر به‌روزرسانی‌ها کمک می‌کند

گوگل و به روزرسانی

گوگل و به روزرسانی

یکی از مشکلات اصلی موجود در زمینه سیستم عامل دستگاه‌های اندرویدی را می‌توان عدم دخالت مستقیم گوگل در ارائه به‌روزرسانی برای تک‌تک دستگاه‌ها دانست. شرایط فعلی به این ترتیب است که اگر تولیدکننده تلفن همره شما نخواهد، هیچ‌گاه به‌روزرسانی‌هایی که گوگل ارائه کرده است را دریافت نخواهید کرد ولی به نظر می‌رسد که این شرایط در آستانه تغییر است.

بر اساس مطالعات انجام‌شده توسط شرکت گوگل، دارندگان دستگاه‌های هوشمند و به‌ویژه صاحبان پرچم‌داران کمپانی‌های مختلف، پس از معرفی شدن به‌روزرسانی‌های جدید اندروید به‌صورت دائم بخش به‌روزرسانی‌های دستگاه خود را چک می‌کنند و البته هر با هر بار مشاهده پیام نبودن به‌روزرسانی جدید نومید می‌شوند.

بااین‌حال، به دلیل انجام به‌روزرسانی جدید نرم‌افزار سرویس‌های گوگل پلی (Google Play Services)، تجربه بررسی به‌روزرسانی‌ها در تلفن‌های همراه هوشمند برای کاربران ساده‌تر شده است. بر اساس مقامات گوگل، دکمه بررسی به‌روزرسانی‌ها در دستگاه‌های اندرویدی هم‌اکنون در دسترسی به نرم‌افزارهای به‌روزرسانی تلفن همراه هوشمند کاربران بسیار کاربردی‌تر و مؤثرتر شده است.

لازم به ذکر است که پیش‌ازاین پس این‌که دستگاه شما به‌روزرسانی جدیدی را دریافت می‌کرد گزینه‌ای به نام دانلود در اختیارتان قرار می‌گرفت اما اکنون این بخش به شمارا به‌صورت مجازی در صف دریافت‌کنندگان به‌روزرسانی‌های دستگاهتان قرار می‌دهد. به‌این‌ترتیب سرعت دریافت فایل‌های به‌روزرسانی برای دستگاه شما بیشتر می‌شود.

البته این قابلیت جدید ممکن است در ابتدای امر بسیار ساده به نظر برسد و بر اساس گزارش‌های انجام‌شده، ویژگی یادشده اگر اوپراتور شبکه شما دسترسی به فایل‌های به‌روزرسانی را برای شما محدود کرده باشد، نمی‌تواند اقدامی دراین‌باره انجام دهد اما این قابلیت به‌روزرسانی تلفن‌های همراه هوشمند را سریع‌تر خواهد کرد. البته جالب است بدانید که این قابلیت بر روی تمامی دستگاه‌های هوشمند اندرویدی قرارگرفته است.

Google Now به‌زودی به تب جدیدی در مرورگر کروم اضافه می‌شود

البته بر اساس صاحب‌نظران، این تغییرات بیشتر به نفع تلفن‌های همراه هوشمند پیکسل و دستگاه‌های نکسوس انجام‌شده است ولی هیچ دلیلی برای عدم ارائه آن بر روی دستگاه‌های کمپانی‌های بزرگی نظیر سامسونگ و ال جی وجود ندارد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی