اخبار

گوگل و بروزرسانی ترنسلیت برای عملکرد بهتر

یکی از سرویس های پرکاربردی که می توان در میان محصولات گوگل مشاهده کرد، بدون شک ترنسلیت یا همان سرویس ترجمه آنلاین این شرکت است. در چند سال گذشته بر تعداد کاربران آن افزوده شده و توانسته نظر مخاطبان خود را جذب کند. گوگل نیز هراز چندگاهی با بروزرسانی این سرویس آن را برای کاربری بهبود می بخشد.

در بروزرسانی تازه انجام شده، ترجمه تصویری گوگل اجازه می دهد تا افراد بتوانند با استفاده از دوربین گوشی ترجمه متون را به سادگی و سریع انجام دهند. این قابلیت اگرچه جذاب به نظر می رسد اما همچنان ناقص است و تکمیل نشده، از این رو انتظار داریم انتخاب زبان بهبود پیدا کند. در این میان انتخاب زبان که پیش از این به صورت دستی انجام می گیرد در آپدیت جدید روند ترجمه تصویری بسیار ساده تر از قبل شده است. هنگامی که دوربین گوشی را در برابر یک متن قرار می دهید، سیستم به طور خودکار زبان را انتخاب می کند و دیگر نیاز به انتخاب دستی زبان موردنظر نیست.

به گزارش وب سایت 9to5Google این مسائل بزودی برطرف خواهد شد. این وب سایت در بررسی کدهای آخرین نسخه از گوگل ترنسلیت متوجه آپدیتی برای اپ موردنظر شده که علاوه بر کیفیت بهتر ترجمه و پشتیبانی از زبان‌های بیشتر، تشخیص خودکار زبان‌ها هنگام استفاده از ترجمه با دوربین تلفن هوشمند نیز فراهم شده است.

باتوجه به این آپدیت ترجمه تصویری به صورت ساده انجام می گیرد. در این زمان با گرفتن دوربین تلفن هوشمند در برابر متن موردنظر، به صورت خودکار می تواند به تشخیص زبان پرداخته و آن را ترجمه کند. گذشته از آن گوگل روی فناوری واقعیت افزوده ای مشغول کار است که دیگر ترجمه متنی تصویری نیازی نیست. این قابلیت موجب می شود تا با قرار گرفتن دوربین در برابر متن به سرعت ترجمه شود. چنین ویژگی هایی در نسخه 5.29 ترنسلیت وجود دارد که بزودی دردسترس قرار می گیرد. با این حساب باید در آینده انتظار بهبود ترجمه تصویر مترجم آنلاینی چون گوگل ترنسلیت باشیم.


بیشتر بخوانید

 

یک دیدگاه

  1. ترجمه تصویری گوگل به نسبت متن خیلی قوی نیست، ضمن اینکه خیلی از زبان ها رو پشتیبانی نمیکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟