گوگل پلی اپلیکیشن‌های حاوی تبلیغات را برای شما مشخص می‌کند

12 اردیبهشت 1395

روز گذشته گوگل پلی در اقدامی تازه بر روی اپلیکیشن‌های حاوی تبلیغات برچسبی با عنوان “Contain Ads” قرار داد تا کاربرانی که از اپلیکیشن‌های رایگان حاوی تبلیغات بهره می‌برند، قبل از دانلود آن‌ها در برابر مواجه شدن با تبلیغات غافل‌گیر نشوند.

در حال حاضر اپلیکیشن‌های زیادی هستند که به‌صورت رایگان عرضه می‌شوند؛ اما شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که چرا وقتی یک توسعه دهنده می‌تواند با فروش اپلیکیشن خود کسب درآمد کند، چرا آن را به‌صورت رایگان عرضه می‌کند و منفعت آن در چیست؟ به‌خصوص اگر آن اپلیکیشن بسیار مفید و پرطرفدار نیز باشد. باید گفت که وقتی یک اپلیکیشن این‌چنینی رایگان عرضه می‌گردد، جذب تبلیغات یکی از راه‌های کسب درآمد آن‌ها است.

اما گاهی دیگر میزان جذب این تبلیغات به حدی می‌رسند که دیگر منجر به ایجاد مزاحمت برای کاربران می‌شوند. به همین خاطر گوگل چند وقتی بود تصمیم داشت تا اپلیکیشن‌های حاوی تبلیغات را برای شما مشخص کند. روز گذشته این قابلیت به فروشگاه اپلیکیشن‌های گوگل اضافه گردید تا کاربرانی که علاقه‌ای به استفاده از اپلیکیشن‌های حاوی تبلیغات ندارند، از دانلود آن‌ها بپرهیزند. علاوه بر آن هر اپلیکیشنی که دارای «خرید درون برنامه‌» نیز باشد، گوگل پلی شما را از وجود آن مطلع خواهد کرد.

اگر شما هم ترجیح می‌دهید از اپلیکیشن‌های رایگان استفاده کنید، این قابلیت گوگل پلی باعث خواهد شد تا دیدن تبلیغات درون برنامه مدنظر شما دیگر باعث غافل‌گیری‌تان نشود.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید این قابلیت آغاز به کار کرده است. البته به جهت آن‌که برچسب Contain Ads بر روی اپلیکیشن‌های حاوی تبلیغات نقش ببندد، ممکن است کمی زمان لازم باشد. با این حال باید انتظار داشت که تنها برنامه‌‌های رایگان میزبان این برچسب باشند.

اپلیکیشن InstaTags: مجموعه هشتگ های آماده برای گوشی های آیفون

 

اپلیکیشن‌های حاوی تبلیغات گوگل پلی

 

چند ماه پیش بود که گوگل از این قابلیت رونمایی کرد و حالا نوبت به آن رسیده تا این کمپانی در اقدامی شایسته فروشگاه اپلیکیشن‌های خودش را مفیدتر از هر زمان دیگری در اختیار کاربران اندرویدی قرار دهد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی