گوگل پیکسل ۲ با اسنپ دراگون ۸۳۵ رونمایی می‌شود

گوگل پیکسل ۲

گوگل پیکسل ۲

اگر به خاطر داشته باشید، بیشتر پرچم‌داران کمپانی‌های سازنده تلفن‌های همراه هوشمند در نیمه اول سال ۲۰۱۶ میلادی با پردازنده اسنپ دراگون ۸۲۰ معرفی می‌شدند. چند بعد، یعنی در پاییز همان سال تلفن همراه هوشمند گوگل پیکسل با نسخه اصلاح‌شده از این پردازنده که با نام اسنپ دراگون ۸۲۱ خوانده می‌شد رونمایی شد. این پردازنده جدید میزان عملکرد دستگاه را به نسبت مدل قبلی خود به میزان ۱۰ درصد افزایش داد.

پس‌ازآن و در سال ۲۰۱۷ میلادی، کمپانی اسنپ دراگون از پردازنده ۸۳۵ خود رونمایی کرد و این غول بر روی تلفن‌های همراه هوشمند پرچم‌دار کمپانی‌های سامسونگ و وان پلاس یعنی گلکسی اس ۸ و وان پلاس ۵ قرار گرفت. هم‌اکنون نیز که تا تاریخ رونمایی از گوگل پیکسل ۲ تنها یک ماه باقی‌مانده است، می‌توان حدس زد که این دستگاه هوشمند نیز به جدیدترین پردازنده اسنپ دراگون یعنی اسنپ دراگون ۸۳۵ مجهز شود.

بااین‌حال بر اساس گزارش‌های منتشرشده توسط خبرنگاری بسیار موثق به نام ایوان بلاس، گوگل تصمیم دارد که تلفن همراه هوشمند جدید خود یعنی گوگل پیکسل ۲ را به نسخه‌ای قوی‌تر از پردازنده اسنپ دراگون ۸۳۵ مجهز سازد. او دراین‌باره بیان کرد که گوگل به دنبال نسخه اصلاح‌شده و به‌مراتب قوی‌تر اسنپ دراگون ۸۳۵ است که بر اساس تجربیات قبلی می‌توان آن را اسنپ دراگون ۸۳۶ خواند.

بااین‌وجود، بر اساس اظهارات این خبرنگار، ساخت اسنپ دراگون ۸۳۶ تا اوایل سال آینده میلادی به تأخیر افتاده است و همین امر نیز موجب شده است تا کمپانی گوگل مجبور به استفاده از اسنپ دراگون ۸۳۵ بر روی دستگاه خود شود. او همچنین اعلام کرد که ممکن است نام‌گذاری اسنپ دراگون ۸۳۶ با تغییراتی روبرو شود.

انتشار تصاویر زنده از پیکسل 4a گوگل، میان رده‌ای کوچک

بااین‌حال وجود پردازنده یادشده بر روی گوگل پیکسل ۲ برای گوگل چندان راضی‌کننده نیست زیرا این کمپانی همیشه به دنبال پیشتاز بودن از سایرین بوده است. البته نباید فراموش کرد که اسنپ دراگون ۸۳۵ نیز بسیار قدرتمند و قابل‌تقدیر است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی