گوگل ۲۰ ساله شد

25 شهریور 1396
گوگل

۱۵ سپتامبر سال ۱۹۹۷ اولین باری بود که دامنه گوگل بر روی World Wide web یا همان تارنماهای خودمان عرضه شد. امسال نیز ۱۵ سپتامبر یا دیروز مصادف بود با تولد ۲۰ سالگی گوگل.این شرکت امروز جزو بزرگ‌ترین بازبگران دنیای فناوری است، در بیست سال اخیر تأثیر فراوانی بر دنیای فناوری داشته و به‌نوعی سمت‌وسوی پیشرفت اینترنت و دنیای فناوری را تعیین کرده است؛ امروز بیستمین سالگرد ثبت دامنه‌ی Google.com است.

درصورتی‌که اطلاعات ثبت‌شده در WHOIS برای دامنه‌ی google را مطالعه کنید، تاریخ ۱۵ سپتامبر را به‌عنوان روزی که این دامنه‌ ثبت شده است، مشاهده خواهید کرد. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، این دامنه اخیرا با MarkMonitor ثبت و تاریخ آن تا سپتامبر ۲۰۲۰ به‌روز شده است.

جالب اینجاست که در سال ۲۰۱۵ یکی از کارمندان google دامنه را به طور اتفاقی به نام خود ثبت کرده بود. یک دقیقه پس از ثبت این دامنه توسط این کارمند گوگل، این کمپانی به‌سرعت وارد عمل شد و خرید این دامنه را باطل کرد. این اقدام گوگل بنا بر قوانین موجود کاملا قانونی بود؛ چرا که این کمپانی ثبت‌کننده‌ی دامنه‌ی مورد نظر محسوب می‌شد و از این‌رو دوباره مالکیت دامنه را به‌راحتی در اختیار گرفت.

نظر خود را در مورد این موتور جست و جوی استثنایی در نظرات با ما در میان بگذارید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی