یخچال‌ های ۲۰۱۷ سامسونگ که قطب را هم خنک می‌کنند

یخچال سامسونگ

یخچال‌ های ۲۰۱۷ سامسونگ جایزه کاهش مصرف انرژی را دریافت کردند

یخچال‌ هایی که قطب را هم خنک می‌کنند

 

یخچال سامسونگ

 

سامسونگ در جریان CES 2017 اعلام کرد ۲۰ مدل از جدیدترین یخچال‌های این شرکت، جایزه فناوری‌های نوظهور ENERGY STAR را از آژانس حافظت از محیط زیست آمریکا  (U.S. Environmental Protection Agency)دریافت کرده‌اند.

علامت ENERGY STAR این آژانس به عنوان مرجعی معتبر برای محصولات کم‌مصرف شناخته می‌شود که به کاربران امکان شناسایی محصولات دوست‌دار محیط‌زیست را می‌دهد. این جایزه به محصولاتی داده می‌شود که به عنوان محصولات پیشرو در حوزه کاهش مصرف‌انرژی و حفاظت از محیط‌زیست شناخته می‌شوند.

همه ۲۰ مدل یخچال فریزر سامسونگ در سال ۲۰۱۷ روانه بازار می‌شوند. این یخچال‌ها به خاطر سیستم خنک‌کننده نوآورانه خود که R-600a نامیده می‌شود، در دنیای فناوری نام و نشانی برای خود دست و پا کرده‌اند. این سیستم خنک‌کننده با معیارهای عملکردی آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) هم‌خوانی دارد، یعنی انرژی کمی مصرف و گازهای گلخانه‌ای بسیار کمتری در محیط منتشر می‌کند. سامسونگ الکترونیکس اولین تولیدکننده‌ای است که توانسته تاییده EPA را برای تمام اعضای یک خانواده از محصولاتش دریافت کند. یخچال‌های بالافریزر و چهار در فرانسوی از فناوری R-600a استفاده می‌کنند و اکنون تاییده EPA را نیز دریافت کرده‌اند.

 

به سوی کاهش مصرف انرژی

سیستم خنک کننده R-600a جدید سامسونگ، دوست‌دار محیط زیست و آسیبی به آن وارد نمی‌کند. این سیستم هیچ‌گونه ازون به هوا وارد نمی‌کند و گرمایی بسیار کمی تولید می‌کند به طوری که نرخ پتانسیل گرم‌سازی جهانی‌اش (GWP) بسیار پایین است. سیستم R-600a کار کمتری از واحد کمپرسور طلب می‌کند و این یعنی ۶.۵ درصد کاهش مصرف انرژی. همچنین این عمل سبب می‌شود تا یخچال صدای کمتری به نسبت مدل‌های پیشین خود داشته باشد.

تابستان خنک با فیلیپس و یک عالمه جایزه

سامسونگ فناوری خود را پیش از آن‌که EPA بخواهد معیار سیستم‌های خنک کننده را تغییر دهد، توسعه داده است. آژانس EPA در حال ‌حاضر قوانین جدیدی برای ۲۰۲۱ وضع کرده، این موضوع وقتی جالب می‌شود که بدانید یخچال‌های برنده جایزه EPA سامسونگ در سال ۲۰۱۷ رکوردی فرای قوانین وضع شده برای چهار سال آینده ثبت کرده‌اند. نرخ GWP این یخچال‌ها ۱۵ درصد پایین‌تر از نرخ مصوب EPA است و همچنین ۵ درصد بیشتر از معیار انرژی ذخیره می‌کنند.

بیونگ سم سئو، رئیس بخش لوازم خانگی سامسونگ الکترونیکس، در مورد دریافت جایزه فناوری‌های نوظهور و محصولات دوست‌دار محیط زیست سامسونگ می‌گوید: «سامسونگ تلاش بسیاری می‌کند تا به بالاترین حد از استانداردهای زیست‌محیطی برسد، و اکنون بسیار مفتخریم که آژانس EPA محصولات نوآورانه و دوست‌دار محیط‌زیست ما را تایید کرده و جوایزی را به آن‌ها اعطا کرده. سیستم خنک‌کننده R-600a ، سیستمی است که می‌تواند در حوزه کاهش مصرف انرژی بازی را تغییر دهد و ما در سامسونگ بسیار خرسندیک که توانسته‌ایم لوازم خانوادگی‌ای روانه بازار کنیم که سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند.»

علاوه بر کم‌مصرف بودن، یخچال‌های سال ۲۰۱۷ سامسونگ به خاطر تعدد مدل‌ها، انتخاب‌های بیشتری را پیش‌روی مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد تا باتوجه به نیاز و سلایق‌شان بهترین و مناسب‌ترین یخچال را انتخاب کنند.

امکانات داخلی یخچال‌ها بسیار بهتر و بیشتر از مدل‌های قبلی است و کاربران می‌توانند یخچال‌های کامل‌تری را در خانه داشته باشند. سیستم‌ خنک‌کنندگی دقیق، محفظه منعطف و قابل تغییر، روشنایی بهتر و بیشتر جهت دیدن داخل یخچال در تاریکی از جمله ویژگی‌های درون یخچال‌هاست که با تغییرات بیرونی نظیر عوض شدن مدل و طراحی دستگیره‌ها و طراحی مینیمال و چشم‌نواز، یخچالی منحصربه‌فرد و کاربردی را در اختیارشان قرار می‌دهد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی