تا ۲۰۲۱ همه ساعت هوشمند خواهیم داشت

ساعت هوشمند

ساعت هوشمند

ساعت‌های هوشمند یکی از فناوری‌هایی هستند که بسیاری از کارشناسان آن‌ها را در معرض خطر شکست خوردن ارزیابی کرده بودند. بسیاری از افراد از جمله خود من با دیدن این محصولات هیجان‌زده شدیم ولی با خواندن درباره کارایی‌های آن‌ها دچار تردید شدیم زیرا عملا ساعت‌های هوشمند عملا  دستگاه‌هایی بودند که امکاناتی به‌مراتب کمتر از .تلفن همراه ما مجهز بودند و برای انجام همان کارها نیز به ارتباط با تلفن همراه ما وابسته بودند.

ظاهرا این حس من با بسیاری از کاربران دیگر دستگاه‌های دیجیتالی یکسان بود زیرا آمار فروش ساعت‌های هوشمند به هیچ عنوان با انتظارات همخوانی نداشت. به همین دلیل این بازار به هیچ عنوان رشدی که پیش‌بینی می‌شد را تجربه نکرد. با این حال تحلیل گران بازار معتقدند که شرایط این محصولات به این ترتیب باقی نخواهد ماند و قرار است تا شاهد شکوفایی بازار ساعت‌های هوشمند در آینده نزدیک باشیم.

تحلیل‌های انجام شده نشان از این دارد که این بازار تا سال ۲۰۲۱ با رشدی بیش از ۱۰۰ درصد روبرو خواهد بود و دلیل اصلی این موضوع نیز درک بهتر شرکت‌های سازنده از موارد مورد نیاز کاربران است. برای مثال اپل نخستین آیفون مجهز به فناوری LTE را به کاربران عرضه کرده است تا ثابت کند که قصد دارد ساعت هوشمند اپل واچ را جدی‌تر از قبل بگیرد. شرکت‌های دیگر نیز راهکاری مشابه را در پیش گرفته‌اند و به این ترتیب به‌زودی می‌توانیم از ساعت هوشمند خود بدون نیاز به همراه داشتن تلفن همراه هوشمند استفاده کنیم.

تحلیل گران معتقدند که تا سال ۲۰۱۲ تقریبا همه ما ساعت هوشمند خواهیم داشت و شاهد فروش سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه ساعت هوشمند با برندهای مختلف خواهیم بود. به این ترتیب اگر نسبت به ساعت‌های هوشمند هنوز بدبین هستید پیشنهاد می‌کنیم که در دیدگاه خود بازنگری کرده و نگاهی به محصولات جدیدی که ممکن است توجه شما را به خود جلب کند بیندازید، شاید شما نیز یکی از آن ۲۰۰ میلیون نفری باشید که آینده ساعت‌های هوشمند را تشکیل می‌دهند.

ماه اپریل ، تاریخ معرفی ساعت هوشمند HTC One

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی