اخبار

۳۷۸ میلیارد دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی در سال ۲۰۲۰

محققان مرکز Ovum پیش‌بینی کردند ارزش بازار جهانی اپلیکیشن‌های موبایلی طی پنج سال آینده رشد قابل ملاحظه‌ای می‌کند و میزان درآمدهای آن از هشت سال گذشته که رواج پیدا کرد هم بیشتر می‌شود.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این مرکز مشخص شد بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ میلادی میزان درآمدهای حاصل از تولید ابزارهای کاربردی موبایلی نسبت به سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۳۰۰ درصد افزایش می‌یابد و در مقابل، تعداد دانلود‌های انجام شده توسط کاربران جهانی هم ۲.۵ برابر می‌شود.

درآمد بازار جهانی اپلیکیشن‌های موبایلی طی پنج سال آینده با رشد ۲.۲ درصدی از ۳۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به ۷۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ می‌رسد.

۳۷۸ میلیارد دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی در سال ۲۰۲۰

این فرآیند با رشد ۱.۸ درصدی دانلود ابزارهای کاربردی همراه است. در سال ۲۰۱۵ میلادی در مجموع ۲۱۱ میلیارد اپلیکیشن کاربردی در سراسر جهان بارگذاری شد که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال ۲۰۲۰ از ۳۷۸ میلیارد عدد هم فراتر رود.

«گولرمو اسکافت» مدیر تحقیقات Ovum توضیح داد میزان درآمدهای حاصل از تولید ابزارهای کاربردی در سال ۲۰۲۰ دو برابر می‌شود و البته این روند در بازارهای اشباع شده سیر نزولی را دنبال می‌کند. به هر حال می‌توان گفت ابزارهای کاربردی یکی از پررونق‌ترین بخش‌های بازار نرم‌افزاری جهان هستند.

منبع : ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟