۵۰ درصد از گوشی‌های ویندوز فون به ویندوز ۱۰ بروز نخواهند شد

04 فروردین 1395

مایکروسافت به تازگی لیستی منتشر کرده که در آن گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون که می‌توان آن‌ها را به ویندوز ۱۰ بروز کرد مشاهده می‌شود. هرچند، نکته‌ای که وجود دارد متاسفانه بیش از ۵۰ درصد گوشی‌ها مبتنی بر ویندوز فون، این بروزرسانی را دریافت نخواهند کرد.

در لیست منتشر شده توسط مایکروسافت می‌توان گوشی‌های نوکیا لومیا ۱۵۲۰، نوکیا لومیا ۹۳۰، مایکروسافت ۶۴۰، مایکروسافت ۶۴۰ ایکس ال، نوکیا لومیا ۷۳۰، نوکیا لومیا ۷۳۵، نوکیا لومیا ۸۳۰، مایکروسافت لومیا ۵۳۵، مایکروسافت لومیا ۵۳۲، مایکروسافت لومیا ۵۴۰، نوکیا لومیا ۶۳۵ یک گیگابایتی، نوکیا لومیا ۶۳۶ یک گیگابایتی، نوکیا لومیا ۶۳۸ یک گیگابایتی، مایکروسافت لومیا ۴۳۰، مایکروسافت لومیا ۴۳۵، بلو وین اچ دی دبلیو ۵۱۰ یو ( BLU Win HD LTE x150q )، بلو وین اچ دی LTE x150q، و MCJ Madosma Q501 می‌شود.

نکته‌ی جالبی که وجود دارد این است که گوشی نوکیا لومیا ۹۲۰ در لیست مشاهده نمی‌شود. همچنین گوشی محبوب لومیا ۵۲۰ نیز گویا قرار نیست شامل این بروزرسانی شود. طبق مطالعات شبکه تبلیغاتی AdDuplex، بیش از ۵۰ درصد کاربرانی که از گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون استفاده می‌کنند نمی‌توانند بروزرسانی ویندوز ۱۰ را دریافت کنند.

مایکروسافت نیز قبلا گفته بود که می‌خواهد تمام گوشی‌های سری لومیا که توان دریافت این بروزرسانی و اجرای آن دارند را به فهرست گوشی‌هایی که بروزرسانی ویندوز ۱۰ را دریافت می‌کنند اضافه کند. هرچند، به نظر می‌رسد که کمپانی تنها می‌خواهد کاربرانی که محصولاتش را استفاده می‌کنند راضی نگه دارد. البته این کار منطقی به نظر می‌رسد زیرا کمپانی می‌خواهد میزان نظرات و بازخوردهای مثبت نسبت به این سیستم عامل را با عرضه‌ی آن برای محصولات خود افزایش دهد.

انتشار Windows 10 Mobile Cumulative Update برای ماه مه

طبق اطلاعاتی که AdDuplex منتشر کرده، لومیا ۵۲۰ به عنوان محبوب‌ترین گوشی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون شناخته می‌شود و ۱۲.۹ درصد از کاربران این سیستم عامل، از گوشی پایین‌رده‌ی لومیا ۵۲۰ استفاده می‌کنند. در جایگاه دوم نیز لومیا ۵۳۵ قرار دارد و ۱۱.۷ درصد از کاربران از این گوشی استفاده می‌کنند.

۵۰ درصد از گوشی‌های ویندوز فون به ویندوز ۱۰ بروز نخواهند شد ۱

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی