۵ قابلیت پنهان در گوگل کروم

ترفندهای گوگل کروم

ترفندهای گوگل کروم

بی‌شک می‌توان نرم‌افزار گوگل کروم را به‌عنوان محبوب‌ترین مرورگر وب در سراسر دنیا معرفی کرد. راحتی کار با این مرورگر، سرعت و هزاران قابلیت متنوع دیگر موجب شده است تا کاربران زیادی به استفاده از این نرم‌افزار روی بیاورند. بر اساس تحقیقات انجام شده در زمینه مقایسه این نرم‌افزار با دیگر رقبا از جمله آمازون سافاری، اینترنت اکسپلورر و مایکروسافت اج مشخص شده است که این نرم‌افزار از قابلیت‌ها و طرفداران بسیار بیشتری برخوردار است. با این حال ممکن است بسیاری از کاربران از قابلیت‌های ویژه و بی‌شمار این نرم‌افزار بی‌خبر باشند. در همین راستا نیز تصمیم گرفتیم تا در جهت بهبود شما کاربران این نرم‌افزار ۵ قابلیت ویژه و البته پنهان آن را به شما معرفی کنیم.

۱.قابلیت پخش ویدیو

بهتر است بدانید که نرم‌افزار گوگل کروم علاوه بر این‌که مرورگری بسیار قوی است، پلیر قدرتمندی برای پخش محتوای چند رسانه‌ای نیز هست. برای پخش ویدیوهای خود با استفاده از گوگل کروم تنها کافی است تا با استفاده از قابلیت درگ اند دراپ ویدیوی خود را در این پلیر قرار داده و شاهد پخش آن باشید.

۲. یک بازی کامپیوتری بسیار ساده

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید صفحه‌ای را باز کنید اما به دلیل عدم دسترسی به اینترنت با پیغام You are offline مواجه شوید که در بالای آن یک دایناسور کوچک قرار گرفته است. با انتخاب این دایناسور کوچک بازی کامپیوتری ساده‌ای برای شما اجرا می‌شود که تا زمان اتصال دوباره به اینترنت و باز شدن صفحه مورد نظرتان می‌توانید با آن مشغول باشید.

۳.بازگرداندن تب‌های بسته شده

اگر به‌صورت اتفاقی تبی که مشغول کار با آن بودید را بستید می‌توانید به‌راحتی با رفتن به آدرس File > Reopen Closed Tab آن را مجددا با کنید.

۴. بازار تم گوگل کروم

کاربران پر و پا قرص نرم‌افزار کروم ممکن است بعد از مدتی از تم یکپارچه آن خسته شده و بخواهند آن را تغییر دهند. گوگل کروم با ارائه یک بازار تم این قابلیت را برای کاربران خود ارائه کرده است. با تایپ https://chrome.google.com/webstore?hl=en&category=theme در یکی از تب‌های گوگل کروم می‌توانید به این بازار دسترسی پیدا کنید.

۵. پاک کردن سایت‌های مرور شده، کوکی‌ها و اطلاعات کش

اگر می‌خواهید یکی یا همه موارد یاد شده در این مورد را پاک کنید می‌توانید به‌راحتی و با تایپ کرد عبارت chrome://settings/clearBrowserData در بخش نوار آدرس یکی از تب‌های گوگل کروم به منوی انجام این کار دسترسی پیدا کنید.

0

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی